Čeprav težko zapušča zdaj že domači Bohinj, ki ga je povezal tudi s planinami, to odločitev jemlje kot božjo voljo, ki, kot pravi, se nikoli še ni zmotila. Grosuplje torej čaka prihod duhovnika z veliko energije, dobre volje in humorja. Bohinjsko obdobje simbolno zaključuje z dražbo svojega starega avtomobila, izkupiček, pravi, bo dal v dobrodelne namene. Selitve ne razume kot kazen, pač pa kot novo priložnost, a bo svoje Bohinjce močno pogrešal. In kako bodo šele oni njega - sploh njegovi dve kuharici, ki kar ne moreta razumeti, da vsak dan opoldne ne bo več sedel za njuno mizo.
V župnijo z dva tisoč farani, kjer vlada tradicija, je vnesel tudi sodobno tehnologijo. "Veliko starejših iz Bohinja ima zdaj Facebookov profil," pravi Golob in dodaja, da ima najstarejša nekaj čez 90 let. "Ima tablico in gleda vse maše," dodaja.
Velikonočni prenos spremljalo šest tisoč ljudi
Njegov velikonočni prenos maše je presegel njegovo župnijo, saj ga je spremljalo kar šest tisoč ljudi. S prvim avgustom pa bodo njegovi farani Grosupeljčani, verjetno pa je nepotrebno izpostavljati, da prebivalcem Bohinja, od katerih je v petih letih Golob že prevzel dialekt, ni vseeno.
"Marsikdo mi reče, da jim je težko," pravi župnik, saj da so se ga ravno dobro navadili. Med njimi sta zagotovo gospodinji Marjana in Alenka, h katerima vsak dan ob 12. uri hodi na kosilo. Določil si ju je kar sam. "Sem bila čisto šokirana, saj me je kar na lepem vprašal, če bi lahko prišel na kosilo," pravi ena od njiju.
Dodajata, da sta ga imeli v družini za najstarejšega sina. "Ima toliko idej, energije, da te res spravi v dobro voljo. Zunaj pada dež, ko on pride, pa posije sonce," še pravita.
Njegova zavzetost za cerkev se kaže tudi v tem, da ima po pet nedeljskih maš. Nekateri farani pa še lovijo zadnji vlak - do odhoda v Grosuplje ga čaka še kar nekaj krstov.
KOMENTARJI (75)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.