Slovenija

Posedanje tal na Trojanah

Trojane, 05. 01. 2000 21.17 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V okviru avtocestnega programa bo gradnja trikilometrskega predora pod Trojanami gotovo ena izmed zahtevnejših. Zaradi neugodne zemljine so projektanti predvideli posebne gradbene ukrepe, saj bodo predor gradili tudi pod naseljem Trojane. Stavbe nad predorom naj bi se zato nekoliko posedle.

Predor bo speljan tudi pod znanim trojanskim gostiščem in sosednjimi zgradbami. Že pred časom so Darsovi inženirji opravili pregled stanja posameznih stavb, ki so neposredno nad bodočim predorom. Gradnja pa bo povzročila deformacije tal. Po predvidevanjih projektanta naj bi se stavbe posedle za tri do štiri centimetre.

Na družbi za avtoceste se prav te dni ukvarjajo z zahtevo po reviziji javnega razpisa, po katerem je bila gradnja trojanskega predora oddana italijanskemu podjetju Impresa Grassetto. Kot je znano, se je pritožil SCT skupaj z italijanskim partnerjem Impregilom.

Ne glede na to, kdo bo posel po opravljeni reviziji dejansko dobil, pa bo moral upoštevati posebne zahteve projektanta glede ojačanja predorskih cevi. Ves čas gradnje predora bodo opravljali meritve tal, sicer pa večjih poškodb na stavbah ne pričakujejo.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20