Posadke se tako pritožujejo, da vodstvo z njimi ne komunicira in pravzaprav nič ne vedo, kaj se dogaja z letali, njihovimi razporedi ali prihodnostjo podjetja. Piloti so tako emocionalno vpleteni v celotno dogajanje, da so nam številni priznali, da jih je vse skupaj zelo prizadelo. Najhujše je, ker ne vedo kaj se bo zgodilo z njimi, njihovimi karierami in tudi družinami. Po naših informacijah osebje tudi pospešeno išče nove službe.
Adria Airways se spoprijema s številnimi odpovedmi poletov, preklicane so tudi najemne pogodbe lizinških družb, ki so Adrii najemala letala. Po neuradnih podatkih prav tako kaže, da so na tleh že štiri letala. Agencija za civilno letalstvo je potrdila izbris Adrie Airways kot upravljavca dveh letal iz slovenskega registra zaradi odpovedi najemnih pogodb.
Številni so nas klicali iz Prage, kjer so odpovedali let, in trdijo, da se nihče iz Adrie ni javljal na telefon. Tako so nekateri kar sami poskrbeli za prevoz, saj niso želeli ostati na letališču. Podobna sporočila smo dobili tudi z drugih letališč. Adrijino vodstvo se na novinarska vprašanja ne odziva, več naj bi sporočilo popoldne.
Današnji protest se je tako zgodil samo nekaj dni po dogovoru, ki sta ga podpisala Adria Airways in Sindikat prometnih pilotov Slovenije. Stavke, ki je bila napovedana od 18. do 20. septembra in od 30. septembra do 2. oktobra, tako ni bilo, so takrat sporočili iz letalskega prevoznika. Sicer pa so zamujale tudi plače zaposlenim, do 15. v mesecu naj bi dobili le polovico avgustovskih plač, ob podpisu dogovora so obljubili še drugo polovico plač, a naj bi dobili izplačano le četrtino. Zadnjo četrtino naj bi tako dobili v ponedeljek, kar pa kaže, da ima Adria večje likvidnostne težave, da so samo v dveh dneh prekršili dogovor glede izplačilo druge polovice.
KOMENTARJI (88)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.