Lastnica omenjene parcele v Kolombanu je 8. julija lani postala žena Borisa Popoviča. Dober mesec pozneje je eno od koprskih nepremičninskih agencij obvestila, da jo namerava prodati, poroča TV Slovenija.
"Gospa je v preteklosti že prodala eno od svojih nepremičnin prek naše agencije, avgusta lani pa me je poklicala, da bo prodajala parcelo v Kolombanu. Pred dvema mesecema sem imel nekega kupca, ki je iskal razgled na morje, in sem jo spet kontaktiral ter ga peljal na ogled," je povedal lastnik omenjene agencije. Potrdil je informacijo, da Popovičeva za parcelo hoče od 160.000 do 180.000 evrov.
Parcele zaenkrat še ne oglašujejo na svoji spletni strani. "Za zdaj imamo samo okviren dogovor in ustno pooblastilo oziroma dovoljenje, da lahko potencialnim interesentom, ki se zanimajo za parcele z razgledom na morje, pokažemo parcelo Popovičevih v Kolombanu. Formalne, uradne pogodbe o zastopanju pri prodaji do zdaj nismo sklenili, " je še dodal.
Zazidalnih parcel s pogledom na morje, ki so poleg tega še komunalno opremljene, na Obali skoraj ni več, je razmere na trgu za TV Slovenija pojasnil nepremičninski strokovnjak iz Pirana Danijel Lovšin. Zato lahko dosegajo zavidljive cene – tudi blizu 300 evrov za kvadratni meter. "67 ali 85 evrov za kvadratni meter takega stavbnega zemljišča v Kolombanu je smešno nizka cena, morala bi biti vsaj še enkrat višja ali več," je dejal.
Dobro premišljen manever?
Kot smo že poročali, je skoraj štiri tisoč kvadratnih metrov veliko parcelo leta 2017 na dražbi od občine kupil ruski državljan iz kroga Popovičevega svetovalca. Ker je šlo za komunalno neurejeno zemljišče, je bila cena nizka – odštel je dobrih 260 tisočakov oz. 67 evrov za kvadratni meter. Takoj zatem jo je občina začela komunalno urejati.
Kasneje je zemljo razparceliral in po podobno nizkih cenah prodal naprej ministru Alešu Hojsu, svetovalcu Radivoju Andjelkoviću, nekemu zdravniku in Popovičevi ženi.
Je nekdanji koprski župan vedel, da bo občina zemljišče komunalno uredila in da se bo njena tržna vrednost kmalu vsaj podvojila? "Že vnaprej smo vedeli tudi, da bo prišel črnokalski most in da bodo parcele več vredne, ker bo iz Ljubljane do Kopra peljala avtocesta," nam je pred časom povedal Popovič, ki je prepričan, da je bila cena, ki so jo plačali, primerna.
Zagotovil je tudi, da ni posredoval pri nakupu ministra Hojsa. Potem ko je minister v preteklosti zaradi nesoglasij tožil koprsko občino, najin odnos ni rožnat, je zatrdil.
"Kaj in po kolikšni ceni kupujem, je moja stvar," je Popovič še dejal septembra. Danes pa na vprašanja o tem ne odgovarja več.
Radivoj Andjelković: Zahteva za objavo popravka in prikaza nasprotnih dejstev
1. Na Občini Koper nikoli nisem bil zaposlen kot županov svetovalec ali imel sklenjene pogodbe za svetovalca župana. Vsebina pogodbe o mojem sodelovanju z MOK je preverljiva. Z MOK sem prvenstveno sodeloval zaradi projekta Občinska kmetija, v katerem je sodelovalo več strokovnjakov in organizacij. Projekt občinska kmetija smo pripeljali do faze, ko bi se lahko začel izvajati z možnostjo pridobitve nepovratnih sredstev.
2. Občina Koper na dražbah ni prodajala samo zemljišča, ki ga omenjate v članku oziroma prispevku. Vsa ostala zemljišča v okolici so prodali na začetnih dražbah. Slednje pa zaradi lege ni bilo zanimivo in na treh dražbah v letu 2016 ni uspelo biti prodano.
V letu 2017 sta se za isto zemljišče izpeljali še dve dražbi in šele na (skupno) peti dražbi je Občini Koper uspelo prodati zemljišče, za katerega - razen g. Marata Idrisova - ni bilo interesentov.
Vse dražbe so bile predhodno javno objavljene na spletni strani Občine Koper, o njih pa so poročali tudi mediji kot na primer Primorske Novice in Regional Obala. Sam se nikoli nisem udeležil nobene od navedenih dražb.
G. Idrisov je ruski državljan in je bil moj uradni podnajemnik v Ljubljani. Ker si je želel kupiti zemljišče na Obali, sem mu svetoval, naj se udeleži dražbe.
KOMENTARJI (133)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.