
Predsednik stranke Slovenija je naša Boris Popovič je na kandidacijski listi na zadnjem, sedmem mestu in lahko torej računa le na preferenčne glasove, pa tudi raziskave javnega mnenja ga zaenkrat ne vodijo v Evropski parlament. Vendar ga je do, za slovenske razmere, kar šokantne poteze, pripeljalo nekaj drugega:
"Enostavno ne morem več gledati teh politikov, ki iz enega samega razloga kandidirajo za evroposlanca, in to zaradi milijonskih plač, in tega imam dovolj, in da mene označujejo kot populista in enostavno sem se odločil, da se odpovedujem enoletni plači evroposlanca, to je približno 8500 evrov mesečno. Vsak mesec bom podelil približno šestim, pomoči najbolj potrebnim, župansko mesečno plačo, kot jo prejemam danes," je povedal Popovič.
Poteza je eklatantno predvolilna, skrajno populistična in poceni ravno ni. Izvolitev v evroparlament ni meglena fantazija, zaključuje Popovič na podlagi raziskav, ki jih je naročila njegova stranka in kažejo, da imata tako nosilka liste Alja Brglez kot on dovolj možnosti. A Boris Popovič ima še to grdo navado, da svoje besede, tudi tiste najbolj zablodele, jemlje smrtno resno.
Kako so Popovičevo izjavo komentirali drugi kandidati za evroposlanca?

Po besedah drugih kandidatov za evropskega poslanca gre le za prazne obljube. Nosilec liste liberalnih demokratov Jelko Kacin, za katere bi po zadnji javnomnenjski raziskavi glasovalo največ volilcev, pravi, da si za razliko od Popoviča ne more privoščiti take človekoljubnosti, saj gre polovica plače za kredite, ostalo pa za preživetje. "Najbrž ne ve, kakšna je dejanska plača v Evropskem parlamentu, druga možnost je, da ne živi od svoje plače, tretja možnost pa je, da se malo norčuje iz ljudi in poskuša v zadnjih urah pred volitvami vplivati na njihovo odločitev," je komentiral Kacin.

Prvi na listi Nove Slovenije, Lojze Peterle, je prepričan, da ima Popovič malo možnosti za izvolitev v Evropski parlament, zato lahko obljublja, kar se mu zahoče. "Gospod Popovič je župan Kopra in nima majhne plače. Bi rad videl koliko županskih plač je že dal revežem. Če bo on dal eno evropsko plačo, bom jaz dal dve," je odločen Peterle.

Nosilec liste slovenskih demokratov Miha Brejc meni, da je Popovičeva poteza precej nenavadna in da potemtakem svoje dohodke lahko kar vsi po vrsti namenimo revežem. "Takih izjav smo v zadnjem času precej slišali in gospod Popovič lahko začne tudi s svojo župansko plačo, če želi," pravi Brejc.
Slovenska sedmerica v Evropskem parlamentu bo imela sicer enako plačo kot poslanci v državnem zboru, to je slab milijon tolarjev bruto, kar je 4155 evrov.