V odločbi urada informacijske pooblaščenke Nataše Pirc Musar je zapisano, da je SDS kršila zakon o varstvu osebnih podatkov, ker je na svoji spletni strani 30. junija objavila osebne podatke Isajlovića in Perčiča, navedene v knjigi Dušana S. Lajovica Med Svobodo in rdečo zvezdo.
Iz tega naj bi bilo razvidno, da sta bila Isajlović in Perčič uslužbenca nekdanje službe državne varnosti (SDV) oziroma pripadnika njene rezervne sestave. Za informacijsko pooblaščenko je pri tem sporno to, da je stranka na svoji strani objavila tudi nekatere Isajlovićeve in Perčičeve osebne podatke, za kar po navedbah pooblaščenke ni imela njihove privolitve.
Kot je znano, je Isajlović član skupine nekdanje Službe državne varnosti, ki je leta 1988 aretirala Janeza Janšo in Davida Tasiča, pogodbeno pa sodeluje z ministrstvom za finance, medtem ko je Perčič zaposlen v uradu predsednika države Danila Türka. Ker v SDS Perčičevi zaposlitvi na uradu nasprotujejo, so pred časom na svoji spletni strani odprli tudi t. i. Perčičmeter, ki kaže dneve, koliko časa je Perčič že zaposlen pri uradu.
Oster odziv stranke
Na spletni strani SDS pa so o tem zapisali, da je informacijska pooblaščenka "izpričala izjemno skrb za pripadnike nekdanje SDV oz. udbe". "Glede na to, da so bili sporni podatki vzeti iz javno dostopnih publikacij, lahko očitno prav pred dnevom reformacije pričakujemo sežig publikacij, ki omenjajo nekdanje uslužbence Službe državne varnosti," še nadaljujejo. Izrazili so tudi upanje, da se zgodovina ne bo ponovila. Uničevanje knjig v času "protireformacije" ob prevzemu komunistične oblasti v letu 1945 bo, kot vse kaže, navdihnilo informacijsko pooblaščenko k prepovedi omenjenih publikacij. In vse to plačujemo slovenski davkoplačevalci.
KOMENTARJI (55)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.