Uprava Perutnine Ptuj na čelu z dolgoletnim predsednikom Romanom Glaserjem je danes nadzornemu svetu ponudila odstop. Po nedavni policijski preiskavi so se tako odločili v dobro družbe in ne zato, ker bi priznavali kakršnekoli nepravilnosti, je pojasnil Glaser.
Glaser je povedal, da se nadzorni svet, v katerem Sij trenutno še niti nima svojih predstavnikov, danes o ponudbi vseh štirih članov uprave še ni odločal, saj gre za zapletene pravne zadeve zaradi procesa prevzemanja Perutnine in Holdinga PMP.
V naslednjih dneh bo namreč po njegovem mnenju potrebnega mnogo pravniškega znanja, da bodo na koncu našli takšno rešitev, ki ne Perutnini ne Siju ne bi povzročila kakšne škode.Dolgoletni prvi mož ptujske skupine je potrdil, da je del teh pogovorov tudi odpravnina, ki pripada upravi, saj se ji sicer mandat izteče šele naslednje leto. Ob tem je zagotovil, da bo uprava svoje tekoče naloge opravljala še naprej do končanja vseh postopkov.

"Glede na zadnje dogajanje, ki je v podjetju povzročilo določen nemir, smo zaposlenim in lastnikom predstavili okoliščine, od dokapitalizacije do prodaje holdinga ter vodenja vseh ostalih poslovnih dogodkov v letošnjem in preteklih letih. Za vsem tem uprava tudi stoji, saj smo prepričani, da smo delali legalno in v dobrobit družbe," je dejal Glaser.
Ker so se v zadnjih dneh množila negativna sporočila v zvezi s podjetjem, prav tako so iz Sija sporočili, da bi bilo smiselno, da se uprava na to odzove, so glede na poslovne prakse v velikih koncernih, predvsem pa za zaščito Perutnine in potencialno večinskega lastnika, danes nadzornikom ponudili odstop, je povzel Glaser.
Glaser je posebej poudaril, da s tem korakom predvsem želijo razčistiti dejstva in umiriti zadeve v dobro Perutnine Ptuj in Sija, nikakor pa tega ne počnejo zato, ker bi imeli občutek krivde, ali ker bi počeli karkoli narobe.
Prvi mož ptujske uprave je danes še enkrat predstavil zgodovino dokapitalizacijske zgodbe in ponovno zatrdil, da v zvezi z opcijsko pogodbo, ki so jo člani uprave s Sijem sklenili ob prodaji svojega deleža v Holdingu PMP, preko katerega je Sij prišel do večinskega deleža v Perutnini, ni nič nezakonitega. Zagotovil je, da bodo enakopravno poplačani vsi delničarji holdinga, enako velja za vse delničarje Perutnine, a da gre za dve ločeni zgodbi.
"Vrednost 100 evrov za delnico holdinga je ponujena vsem 30 delničarjem holdinga. S strani sodišča imenovani revizor je ugotavljal primernost cene v prevzemni ponudbi in in v sklepu zapisal, da je po njegovem mnenju ponujena cena primerna," je dodal.

Sij je 43.197 delnic oz. 56,19 odstotka vseh delnic Holdinga PMP pridobil z izvršitvijo nakupne opcije. Pogodbo o nakupni opciji je Sij z vodilnimi v Perutnini Ptuj podpisal 7. julija, veljati pa je začela 3. novembra. Delnice so bile plačane 6. novembra, na Sij pa prenesene 11. novembra.
Sij je z nakupom teh delnic posredno pridobil 603.184 delnic Perutnine Ptuj oz. 5,52 odstotka vseh delnic družbe. S tem je skupaj s 45,82-odstotnim lastniškim deležem, ki ga je pridobil z dokapitalizacijo, prišel do 51,34 odstotka delnic Perutnine.
Opcijska pogodba je sprožila veliko prahu med malimi delničarji, ker da naj bi si uprava Perutnine Ptuj s tem pridobila višjo ceno za delnico Perutnine od dokapitalizacijske. Zaradi dogajanja je stekla tudi kriminalistična preiskava.
KOMENTARJI (62)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.