Sporna pa naj bi bila izbira svetovalne hiše Accenture za revizorja informacijskega sistema Sigma. Accenture je bila namreč prej bolj znana pod imenom Arthur Andersen Consulting in je nekdanje hčerinsko podjetje glavnega revizorja propadlega World Coma. Firmi sta se ločili šele po izbruhu finančnih in revizijskih škandalov.
Kot zatrjujejo v Novi Ljubljanski banki, je bila ponudba te revizijske hiše, s katero NLB še niso sodelovali, ugodna. Naloga revizijskega podjetja bo ugotoviti, ali obstoječi informacijski sistem banke zagotavlja podporo normalnemu poslovanju banke. Strokovnjaki za revizijo pa opozarjajo, da je smiselnost revizije Sigme precej vprašljiva, saj ima malokatera revizijska hiša usposobljene strokovnjake za bančne revizije in informacijsko tehnologijo.
Nučič: Polomija z osebnimi računi je le vrh ledene gore
V Banki Slovenije so pričakovali, da bo imela Nova Ljubljanska banka (NLB) težave s transakcijskimi in osebnimi računi, toda ostreje ne morejo ukrepati, dokler se kaj ne zgodi, je v pogovoru za Gospodarski vestnik povedal namestnik guvernerja centralne banke Samo Nučič.
Po njegovih besedah so vodstvo NLB že dolgo opozarjali in priporočali, naj odpravi pomanjkljivosti v informacijski podpori - predvsem je šlo za prešibko vez med informacijsko tehnologijo in upravo, ki jih je bilo mogoče videti že ob vnaprejšnjih pregledih. "Nekatera priporočila je NLB upoštevala, drugih ni," je dodal Nučič.
Po mnenju namestnika guvernerja centralne banke bi se tudi NLB, tako kot precej manjše in šibkejše banke, lahko pravočasno pripravila na uvedbo novih računov. Uprava NLB se očitno ni dovolj zavedala velikosti problema ter ni upoštevala priporočil Banke Slovenije in priporočil drugih zunanjih strokovnjakov. Sicer pa naj bi bil problem v NLB večplasten, saj naj ne bi bilo problematično le področje računov, je povedal Nučič.