Kljub mnogim opozorilom se nekateri vozniki še zdaleč niso naučili, da v primeru zastojev na avtocestah ne smejo voziti po reševalnem ali odstavnem pasu. Tudi prejšnji teden ni bil nič drugačen, več voznikov je ob zastojih zaradi del na avtocesti na območju Ljubljane ubralo tretjo možnost, ki ni dovoljena: vožnjo po reševalnem ali odstavnem pasu.
Policija je zato voznike, ki so se prejšnji teden požvižgali na opozorila, kaznovala z globami 200 evrov za vožnjo po reševalnem pasu in 300 evrov za vožnjo po odstavnem pasu. Vsi vozniki so bili ustavljeni na kraju, dokumentirali pa so jih tudi posnetkom sistema provida, ki je v civilnem vozilu policije, so nam sporočili s Policije.
Neodgovorna vožnja po reševalnem ali odstavnem pasu je nevarna, opozarja Policija, s tem pa ogrožamo tako sebe kot druge. Vozniki s tem onemogočajo vzpostavitev reševalnega pasu in s svojim ravnanjem (vključevanjem nazaj na vozni pas ali zasedanjem reševalnega pasu) še dodatno zmanjšajo pretočnost prometa ter povečujejo možnost za nastanek prometnih nesreč. Če voznik zasede reševalni pas, to pomeni, da vozila na interventni vožnji ne morejo tako hitro priti na cilj.
Zato Policija znova opozarja, da je treba ob zastojih ostati strpen in takoj vzpostaviti reševalni pas, ki je dovolj širok za varno vožnjo intervencijskih vozil. Neposredno pred oviro, ko je zaprt eden izmed pasov, je pomembna tudi vzpostavitev "sistema zadrge", tako da s primerno hitrostjo in varnostno razdaljo omogočimo izmenično vključevanje vozil.
KOMENTARJI (144)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.