"Celjski kriminalisti so zaradi suma storitve kaznivega dejanja odvzem mladoletne osebe danes odvzeli prostost osebi doma z območja Ljubljane," so sporočili s PU Celje.
Kot so izvedeli novinarji oddaje 24UR, gre za Jernejo Munc, ženo Matica Munca. Kriminalisti namreč po neuradnih podatkih sumijo, da naj bi tudi ona pomagala pri odvzemu pogrešane petletne koroške deklice. Kje je Munčeva trenutno, ni znano, po neuradnih informacijah je na eni od policijskih postaj na Koroškem, lahko pa se zgodi, da bo tudi ona končala v priporu. To bo znano po največ 48-urnem pridržanju.
Munčeva je sicer v petek, potem ko sta bila po vloženi ovadbi zaradi suma odvzema petletne deklice iz Mežice aretirana Matic Munc in Natalija Markač iz Svetovalnice Akcija!, dejala, da naj bi se "tudi njej obetala aretacija".

O pritožbah na pripor še nič novega
Okrožno sodišče v Slovenj Gradcu je sicer v roku prejelo obe pritožbi, ki sta ju zagovornika priprtih vložila na v nedeljo izdana sklepa o enomesečnem priporu obeh. O pritožbah zunajobravnavni senat sodišča še ni odločil, so pojasnili na sodišču. Rok za odločitev glede pritožb se izteče v sredo čez dan.
Slovenjgraško sodišče je pripor za Munca in Markačevo, ki ju je oče pogrešane petletne deklice Boštjan Kaker v četrtek ovadil zaradi suma odvzema njegove hčerke, odredilo v nedeljo po večurnem zaslišanju v Slovenj Gradcu. Munc, ki so ga v petek aretirali v Ljubljani, je zdaj v priporu v Mariboru, Markačeva, ki je bila v petek aretirana v Velenju, pa je v priporu v Celju.
Bodo Kakerja izpustili?
Odvetnik Boštjan Verstovšek, ki zastopa na zaporno kazen obsojenega očeta deklice, pa je danes po pošti na Okrožno sodišče v Slovenj Gradcu poslal predlog za odpravo pripora za svojo stranko, ki je sicer v priporu od junija lani. Kot je pojasnil, se je tako odločil zato, ker se je izkazalo, da je bilo ravnanje Kakerja, kakršno je bilo doslej, v nasprotju z njegovo resnično voljo.
Kot je dejal Verstovšek, Kaker ni želel, da se deklico skriva in da je molčal zaradi pritiskov in groženj. Za vložitev predloga za odpravo pripora pa se je odločil tudi zato, ker zakon določa, da se lahko tistega, ki zagreši kaznivo dejanje odvzema mladoletne osebe, tudi mileje kaznuje, če poskrbi, da se oseba vrne. "In glede na to, da zdaj Kaker po lastni volji polno sodeluje z vsemi organi pregona in si aktivno prizadeva za vrnitev deklice, mislim, da ni več pogojev za pripor," je pojasnil Verstovšek, ki upa tudi na zmanjšanje dosojene kazni.
Kaker je bil namreč 15. marca letos na slovenjgraškem sodišču obsojen na tri leta in pol zaporne kazni zaradi odvzema in zanemarjanja mladoletne hčerke, sodba pa še ni bila spisana in še ni pravnomočna. Verstovšek je napovedal, da se bodo na sodbo pritožili, ker so po izdaji sodbe nastale "bistveno drugačne okoliščine".
Policija medtem deklico, ki je pogrešana od marca lani, njena mama pa je ni videla od oktobra 2010, še naprej intenzivno išče, so pojasnili na PU Celje. Kot je znano, tako Kaker kot tudi Munc in Markačeva trdijo, da ne vedo, kje je deklica.
KOMENTARJI (219)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.