Zaradi korektnega obveščanja javnosti Drnovškov urad pojasnjuje, da je predsednik države v svojem pismu Bushu navedel znana dejstva, ki jih ugotavlja mednarodna javnost; da je vojne v Iraku konec in da je odstranjen totalitarni vojaški režim, ki je več kot desetletje kršil resolucije Združenih narodov.

Predsednikov urad še pojasnjuje, da si javnost lahko pismo v celoti prebere na predsednikovih spletnih straneh. Predsednik države je ob navedbah, da je vojne v Iraku konec in da je odstranjen totalitarni vojaški režim Sadama Huseina, ki je več kot desetletje kršil resolucije ZN, hkrati posebej pozval ameriškega predsednika in sile zavezništva, da vložijo vse napore, da zagotovijo v državi mir in red ter preprečijo kaos, nasilje in brezpravje v Iraku. Izrazil pa je tudi pripravljenost Slovenije, da po svojih močeh sodeluje pri preprečitvi humanitarne katastrofe, za kar je slovenska vlada že namenila tudi del pomoči. Predsednik pa je hkrati opozoril na dodatno odgovornost zavezniških sil, da se v najkrajšem možnem času vzpostavi demokratični režim v državi, so še pojasnili iz urada predsednika države.
Na Drnovškovo pismo se je sicer v ponedeljek odzval poslanec ZLSD Aurelio Juri, ki je kot državljan Republike Slovenije v odprtem pismu zapisal, da Drnovšek nima mandata z njegove strani, da kot predsednik vseh slovenskih državljanov sporoča ameriškemu predsedniku, da ne dvomi v upravičenost vojne v Iraku. Tudi t.i. Protivojna koalicija je v ponedeljek v odprtem pismu vladi, predsedniku države, medijem in javnosti Drnovška spraševala, kaj je s pismom Bushu želel doseči.