Po seji je bil Pogorevc precej redkobeseden - kot je spomnil, je nenazadnje seja tajna, zato ni hotel povedati, kaj je zanimalo člane komisije. Kot je povedal za 24ur, je komisija dobila tisto, kar je zahtevala. Četudi prvi mož slovenske policije ni želel povedati, kakšne so dosedanje ugotovitve policijske preiskave, pa je ponovil, da policija osumljencem še vedno "diha za ovratnik", nenazadnje pa še povzel: "pustimo stroki stroko, času čas in zaupajmo slovenski policiji".
Pogorevc: Kriminalistom popolnoma zaupam
Pogorevc je prepričan, da policijska uprava Slovenj Gradec zadovoljivo opravlja svoje delo, in zaupa kriminalistom, ki delajo na tem primeru. Zavrnil je očitke na račun tega , da je minilo že celo leto od napada, policija pa še vedno ni odkrila storilcev.
Ob tem je Pogorevc spomnil na nekatere druge podobno zapletene primere, ki jih je policiji uspelo razvozlati šele po nekaj letih. Delo na tako zapletenih primerih po njegovih zatrdilih namreč tudi v tujini traja nekaj časa. Po zagotovilih Pogorevca mu predsednik komisije Zamernik še ni predlagal, da bi preiskavo preselili iz Slovenj Gradca kam drugam.
Informacije o preiskavi še tajne
Sicer pa generalni direktor policije ne more povedati, kako daleč je policija že v preiskavi primera Petek, ker naj ti podatki še ne bi bili za javnost. S predlogi za "preselitev" preiskave s Koroške v Ljubljano pa Pogorevc ni seznanjen, meni pa, da o tem odloča stroka.
Po besedah predsednika komisije Mirka Zamernika, poslanca Socialdemokratske stranke Slovenije da se je po doslej opravljenih dveh predhodnih preiskovalnih dejanjih zbralo že toliko podatkov, da bo nujno pridobiti pomoč zunanjih strokovnjakov, ki naj bi pregledali vso pridobljeno dokumentacijo in magnetograme "zaslišanj" s policisti in Petkom. Ta zunanja pomoč naj bi tudi pripravila seznam prič in morda preiskovancev.
Na vprašanje, ali se bo preiskava preselila v Ljubljano oziroma ali so to predlagali generalnemu direktorju policije, je Zamernik odgovoril, da "Pogorevc pravi, da je to že storjeno, da analitične službe in strokovna pomoč koroškim kolegom že teče". Sicer pa je Zamernik ponovil, da je komisija, kar zadeva policijo, pridobila vso potrebno dokumentacijo.
Tožilstvo pa bodo obvestili, da od njega pričakujejo dodatno dokumentacijo, ki mu jo je menda odstopila policija. "Policija pravi, da nima nobenih podatkov več, da je vse v rokah tožilstva, od njih bomo zahtevali podatke, ki smo jih videli v pregledu komisije za nadzor varnostno-obveščevalnih služb," je poudaril.
Zamernik je napovedal, da bodo člani komisije na pogovor povabili tudi predstavnike tožilstva. To naj bi se zgodilo enkrat v prihodnjem ali pa v naslednjih tednih. "Vabilo bomo poslali generalni državni tožilki, ona naj oceni, koga mora pripeljati s sabo," je poudaril Zamernik. Podobno so namreč povabili tudi policijo, "nismo določili, koga naj pripeljejo", članom komisije pa se je kot za to "kompetenten" pridružil pomočnik direktorja Uprave kriminalistične policije Marjan Erhatič.
Sumljive sorodstvene povezave?
Zamernika in člane komisije je presenetilo, da policiji nekatere povezave, "da ne rečem sorodstvene", niso bile znane. Na vprašanje, ali gre pri omenjenih "sorodstvenih" povezavah, za katere policija naj ne bi vedela, za povezave med nekaterimi iz nekdanjega vodstva policije in domnevnimi storilci, pa je Zamernik odgovoril, da naj bi šlo za povezavo ne le policije, ampak tudi tožilstva in tistimi, ki sodelujejo s temi, ki bi lahko bili potencialni naročniki.
Člane komisije so po besedah Zamernika zanimale tudi domnevne napake, ki naj bi jih policija naredila v začetni fazi preiskave. Glede pluženja snega v bližini Petkove hiše, kjer je prišlo do napada, - pluženje pri le šestih centimetrih snega je po besedah Zamernika milo rečeno nenavadno - je bilo komisiji zatrjeno, da je bilo to velikokrat in temeljito preverjeno, znakov, ki bi kazali, da je bilo kaj v ozadju, pa ni.
V zvezi z možnostjo, da se primera loti posebna tožilska skupina oziroma da se v zvezi s tem pripravijo morebitne spremembe zakonodaje, je Zamernik dejal, da bodo to pogledali strokovnjaki in "če bo potrebna sprememba zakonodaje, se bo to tudi zgodilo".