Vodstvo policijskega sinidkata se je sestalo s predstavniki ministrstva za notranje zadeve, a brez ministra Dragutina Mateja, ki je v tujini. Ta je v Bruslju poudaril, da je rešitev mogoče najti le s pogajanji. "Samo sedenje za isto mizo lahko pripelje do pozitivne rešitve tega vprašanja, nobena stavka ne more rešiti vprašanj," je dejal v pogovoru za 24UR.
Mate je prepričan, da bo minister za javno upravo Gregor Virant, ki je edini pooblaščen za pogajanja s sindikati, uspel na teh pogajanjih najti rešitev, sprejemljivo za obe strani. V sindikatu sicer poudarjajo, da so pripravljeni sesti za pogajalsko mizo, kar naj bi se zgodilo že v naslednjih dneh, a opozarjajo, da bodo stavkali, če dviga plač ne bo. O načinu in datumu stavke se bodo, v kolikor rešitev ne bo na dlani, odločili na seji 13. decembra.
Stranke opozarjajo na krizo v policiji
Na resno krizo v policiji, katere vodstvo izgublja avtoriteto, opozarjajo v LDS, kjer so se odzvali na izjavo premierja Janeza Janše o politični motiviranosti stavke. "Ko policijski sindikat utemeljeno opozarja na resne probleme v policiji, noben predsednik vlade ali minsiter na tak ciničen način ne odgovarja na tovrstne predloge in zahteve. Menim, da so tovrstne izjave zelo nedržavotvorne in nedržavniške," je dejala poslanka Darja Lavtižer Bebler.
Stavka odraža nezaupanje vladi, pravijo v SNS, medtem ko SDS in NSi opozarjata na nesmotrnost stavke. "To zahtevo težko razumemo, z novim plačnim sistemom se policiji izboljšuje plačilni razred," je dejal poslanec največje parlamentarne stranke Rudolf Petan.
Policijski sindikat Slovenije, ki opozarja na finančne težave policistov, je v ponedeljek v odprtem pismu vladi odločno zavrnil izjave ministra Viranta, ki je obsodil zadnje dejavnosti sindikata, češ da z ostro kampanjo in izsiljevanjem postavlja nerealne zahteve.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.