Peterica strank pod okriljem Marjana Šarca nadaljuje pogovore o razdelitvi ministrskih mest. Srečanje na ravni generalnih sekretarjev strank še ni prineslo dokončnega obrisa nove vlade. Prihodnji teden se bodo o tem dokončno dogovorili predsedniki strank.
'Dokler ni dokončnega dogovora, ni nobenega dogovora'
Tako v LMŠ kot v nekaterih drugih strankah sicer ob dogovarjanjih o kadrovskem razrezu in razdelitvi funkcij poudarjajo, da dokler ni dokončnega dogovora, ni nobenega dogovora, ter da so tudi doslej znani predlogi še v zraku.
LMŠ naj bi poleg zdravstva in financ dobila še vodenje ministrstev za javno upravo, notranje zadeve in kohezijo. Po nekaterih drugih informacijah pa bi kohezijo dobila SD, ki je v zameno za odpoved gospodarskemu ministrstvu želela dodaten resor. SD bi tako vodila štiri, in sicer še ministrstva za izobraževanje, delo in kulturo.
Gospodarski resor bi tako pripadel SMC, ki bi imela sicer pod okriljem tri ali štiri ministrstva, najverjetneje tudi pravosodje in zunanje zadeve.
SAB bi vodila ministrstvo za infrastrukturo, poleg tega pa je po neuradnih informacijah v igri še ministrstvo za okolje. DeSUS pa bi poleg obrambnega pripadlo še kmetijsko ministrstvo.
Predsednika vlade bodo volili jutri
Dan pred mandatarsko sejo državnega zbora se je sestal še kolegij predsednika DZ. Vodje poslanskih skupin so sklenili, da bodo poslanci in poslanke najprej odločali o novem predsedniku vlade, peterica strank pa je pohitela tudi s predlogom razrešitve Mateja Tonina že na jutrišnji seji.
Tonin se je na to odzval z besedami, da je nespoštovanje dogovorov slab začetek nove koalicije in da se položaja ne oklepa, zato bo odstopil sam.
KOMENTARJI (102)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.