
Cilj, ki ga želijo socialni partnerji v naslednjih letih doseči, je uravnotežen socialno-ekonomski razvoj. Za dosego tega pa je, kot piše v sporazumu, o katerem so se pogajali od lanskega februarja, potreben gospodarski razvoj, ki bo temeljil na večji konkurenčnosti slovenskega gospodarstva, socialnem dialogu in miru med partnerji, visoki stopnji zaposlenosti in stimulativni plačni politiki ter povečanjih vlaganjih v zdravje in varnost pri delu.
Potrebna je tudi visoka stopnja socialne varnosti, ki bo izhajala iz visoke stopnje zaposlenosti in bo temeljila tudi na ukrepih aktivne socialne politike, iz družinske politike, ki bo spodbujala usklajevanje delovnih obveznosti in družinskega življenja, ter iz stanovanjske politike, ki bo povečala dostopnost stanovanj zlasti za mlade.
Zagotovljena pa mora biti tudi pravna varnost, in sicer z ustrezno zakonodajo in učinkovitim nadzorom nad njenim izvajanjem, učinkovitim sodnim varstvom in povečano pravno osveščenostjo prebivalstva ter s spodbujanjem različnih načinov izvensodnega reševanja sporov.
S strani države je sporazum podpisal Vlado Dimovski

Sporazum so poleg ministra za delo Vlada Dimovskega v imenu vlade podpisali še predstavniki štirih reprezentativnih delodajalskih organizacij (gospodarske in obrtne zbornice ter združenja delodajalcev in združenja delodajalcev obrtnih dejavnosti) in štirih reprezentativnih sindikatov (Zveza svobodnih sindikatov Slovenije, Konfederacija sindikatov Slovenije Pergam, Konfederacija novih sindikatov Slovenije Neodvisnost in Konfederacija sindikatov 90 Slovenije).
Na sindikalni strani pa so podpisniki tudi sindikati, ki so že lani podpisali dogovor o politiki plač (Slovenska zveza sindikatov Alternativa, Sindikat delavcev Slovenije Solidarnost, Novi sindikat Slovenije in Koordinacija sindikatov negospodarskih dejavnosti Slovenije).