
Poslanci so se zadnjič v tem mandatu sestali na redni seji. Za sproščanje napetosti v zadnjih štirih letih v dvorani najbolj skrbela predvsem dva poslanca: Tone Partljič in Zmago Jelinčič.
"Ta mandat je imel razsežnosti komedije, kjer sta vedno igralec in protiigralec. Spomnim se na kolega Jelinčiča, ki je mislil, da je šaljivec, v bistvu pa je delal krivice. To je vedno težka naloga, kje določiti mejo," je povedal Tone Partljič (LDS).

"Resnost parlamenta je znak, da manjka pameti. Mislim, da lahko samo tisti, ki so modri, s humorjem kaj povedo. To je pomembna zadeva, ki bi jo morali uvesti z zakonom. Kdor nima smisla za humor, naj ostane zunaj," je prepričan Zmago Jelinčič (SNS).
Ta mandat pa so zaznamovale tudi maratonske seje do jutranjih ur, kot sta bili obe seji o izbrisanih in korupciji.
"Pravzaprav so ta zasedanja tista, ki bodo kar v veliki meri označila moj spomin na to obdobje. Ampak ne zaradi dolžine, temveč predvsem zaradi tistih diskusij, ki so bile izsiljene s strani opozicije in so prihajale s precej neargumentiranimi zaključki," je o tem povedala poslanka LDS Majda Širca.

"Ta mandat ni bil ravno lahek za opozicijo, ker je vladna koalicija imela dvotretjinsko večino in je lahko glasovala, kakor je želela," meni France Cukjati (SDS).
"Najslabše, kar je, pa je zame dejstvo, da nismo zaradi opozicije uspeli zbrati dveh tretjin za nekatere ustavne spremembe," se pritožuje Miran Potrč (ZLSD).
Dogajanje v parlamentu je popestril tudi izstop SLS iz koalicije in ponovna vrnitev nekdanjega zunanjega ministra Dimitrija Rupla v poslanske klopi in njegov prestop iz LDS v SDS.