Vlada ima po besedah premierja Boruta Pahorja pred očmi najprej pacienta v javnem sektorju. Hkrati zahteva bistveno večjo avtonomijo od zavodov, ki bodo dobili večje odgovornosti in pristojnosti za odgovorno, gospodarno in transparentno upravljanje zavodov. Prepričan je, da bo zdravstvena reforma prav tako "delikatna in pomembna" kot pokojninska.
Navodila je dal dvema ministroma. Minister za delo Ivan Svetlik mora takoj po sprejemu pokojninske reforme in interventnega zakona predstaviti predloge, ki zadevajo trg dela, minister za zdravje Dorjan Marušič pa še pred božičem predstaviti dokončne teze zdravstvene reforme.
Prvi predlog zdravstvene reforme, ki ga je pripravljal še prejšnji minister Borut Miklavčič, je prišel do državnega zbora že pred letošnjim poletjem, vendar ga je vlada umaknila. Minister Marušič je napovedal celovitejšo reformo zdravstvenega sistema, ki naj bi vključevala spremembo sistema zdravstvenih zavarovanj, večjo avtonomijo zdravstvenih zavodov in plačevanje po produktivnosti.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.