Tudi danes po Sloveniji pustošijo nevihte superceličnega tipa. Te so se iznad Avstrije pozno popoldne pomaknile nad Gorenjsko, Koroško in Štajersko.
Takšen je bil pogled iz Ljubljane na nevihtno celico, ki se je razvila nad Kranjem in nato "stresla jezo" nad Kamnikom, ki je bil na udaru že drugi dan zapored. Tudi širše območje Celja je bilo danes spet na udaru.
Toča je zajela tudi območje Velenja in Maribora, kjer je neurje po podatkih Uprave za zaščito in reševanje tudi danes podiralo drevesa in drogove električne napeljave in odkrilo več streh. Aktivirali so gasilce iz več gasilskih enot.
Močna nevihtna celica s točo je popoldne prešla tudi kraje severno od Celja, kjer je podrtih več električnih drogov in številna drevesa. Občina Šmarje pri Jelšah je objavila fotografije toče, ki je padala na območju Sv. Štefana. Nevihto so spremljali tudi moči nalivi.
Nevihtna celica se je nato pomaknila južneje in dosegla okolico Podčetrtka, kjer je toča pobelila travnike in uničila še tisti del pridelka, ki je prestal neurja iz prejšnjih dni.
V občini Trnovska vas je v kratkem času padlo več kot 50 litrov dežja na kvadratni meter, neurje pa je spremljala tudi drobna toča, poročajo pri Meteoinfo Slovenija.
Neurje z močnimi nalivi je zajelo tudi Prlekijo, kjer je padla večja količina dežja, ki je poplavila ceste.
Cesta Velenje - Slovenj Gradec je pri Hudi Luknji zaprta zaradi podrtega drevja, poroča Promet.si.
O težavah zaradi močnega neurja poročajo tudi iz območij občin Hoče - Slivnica, Lenart, Ljutomer, Mislinja, Muta, Velenje in Žalec. Kot poroča Meteoinfo Slovenija, je pri Kungoti padala manjša toča, ki je spet največ težav povzročila na kmetijskih površinah.
ARSO je za severozahod in severovzhod za danes izdal oranžno opozorilo in opozoril na krajevne nalive v severovzhodni Sloveniji, ki so povzročili hitro naraščanje posameznih hudourniških vodotokov in manjših rek.
V naslednjih urah lahko predvsem na severovzhodu Slovenije še nastane kakšna močnejša nevihta, a dogajanje ne bo tako burno in obsežno kot včeraj. V višinah je namreč precej manj vetra, zato bodo nevihte zajele le manjša območja in prepotovale krajše razdalje kot ob včerajšnjem silovitem neurju.
Glavna nevarnost pa zaradi počasnejšega premikanja nevihtnih celic tokrat ne bodo močnejši sunki vetra, ampak nalivi, ki se bodo lahko na določenih območjih obnavljali dalj časa. Marsikje na zahodu in jugu Slovenije bo ostalo suho.
V drugem delu noči se bo vremensko dogajanje postopno povsod umirilo. Nove nevihte nas bodo zajele jutri čez dan, ko se lahko spet razvijejo močnejša neurja.
KOMENTARJI (80)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.