Vlado Boruta Pahorja po podatkih agencije Ninamedia podpira le še 9,9 odstotka vprašanih. Da je ta vladna ekipa pri svojem delu neuspešna, pa se strinja plebiscitarna večina vprašanih, in sicer kar 86,7 odstotka.
Najnovejše merjenje priljubljenosti slovenskih politikov je pokazalo ponoven dvig obeh največjih strank. Socialni demokrati bi po rezultatih ankete na volitvah, če bi te potekale danes, dobili okroglo desetino glasov, kar je dve odstotni točki in pol več kot prejšnji mesec. Še bolj je narasla podpora največji opozicijski stranki SDS, ki ohranja velikansko prednost: tokrat bi stranka Janeza Janše dobila skoraj 23 odstotkov glasov volivcev ali kar pet odstotnih točk več.
Kako pa po anketi kaže preostalim strankam? Na tretje mesto se je pred Desus Karla Erjavca prebila Ljudska stranka s šestimi odstotki in pol, kar je rekord stranke Radovana Žerjava. Stranki DeSUS je podpora padla na štiri odstotke, z enakim rezultatom DeSUS sledita LDS in SNS. Zaresu, ki se je prejšnji mesec po izstopu iz koalicije malenkost okrepil, pa je podpora spet padla, tokrat celo pod dva odstotka.
Med politiki vodstvo še naprej ohranja predsednik države Danilo Türk, sledijo Janez Potočnik, Radovan Žerjav, Ljubica Jelušič, Lojze Peterle, Dorijan Marušič – vsi so slabše ocenjeni kot prejšnji mesec, sedmi je Jelko Kacin, prvi del lestvice pa zaključujejo Mitja Gaspari, Zoran Janković in Miran Potrč.
Za predsednike strank pa so anketiranci na lestvici najbolj priljubljenih politikov rezervirali zadnja mesta. Sedemnajsti je Janez Janša, ki je ocenjen bolje kot prejšnji mesec, sledi mu Katarina Kresal – z oceno negativno zaradi afere NPU, na lestvici se je po večtedenskem molku spet pojavil Borut Pahor, za njim Gregor Golobič in čisto na dnu Zmago Jelinčič, ki se mu nakup drage parcele na morju vsaj pri volivcih očitno ne bi obrestoval.
KOMENTARJI (156)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.