
Pred komisijo so nastopili nekdanji državni sekretar na prometnem ministrstvu Peter Pengal, sedanji uslužbenec ministrstva Janez Potočnik in avtoprevoznik Franc Beg. Odgovorni za napad na Mira Petka naj bi bili namreč vpleteni v zadevo prejemanja dovolilnic. Njihova pričanja naj bi bila članom komisije v pomoč pri preverjanju nekaterih podatkov v zvezi z razdeljevanjem prometnih dovolilnic avtoprevoznikom. Komisija se namreč s to problematiko ukvarja že leto in pol, po besedah njenega predsednika Mirka Zamernika (SDS) pa je vse skupaj povezano s primerom Petek.

Avtoprevoznik Franc Beg je izjavil, da naj bi Peter Pengal kot državni sekretar na prometnem ministrstvu na nekem sestanku leta 2001 dejal, da je takratni predsednik vlade Janez Drnovšek naročil, naj 2000 avtoprevozniških dovolilnic dodelijo podjetju Eurocity. Navedbe je potrdilo tudi avtoprevozniško združenje, avtoprevozniki pa tudi zagotavljajo, da lahko priče pojasnijo, kako je potekalo dodeljevanje dovolilnic. Njegovo izjavo je zatem potrdil še uslužbenec tega ministrstva Janez Potočnik, Pengal pa je zatrdil, da to ne drži in napovedal tudi tožbo. Komisija je nato za zaprtimi vrati soočila Bega in Pengala, ki sta vztrajala vsak pri svoji zgodbi.

Beg, kot številni drugi, trdi da so se dovolilnice delile pod mizo, dobivali naj bi jih tisti, ki do njih sploh niso bili upravičeni. S prstom je pokazal tudi na prometnega ministra Presečnika, ki naj bi za vse umazane posle dobro vedel. Enako velja za zaposlene na Gospodarski zbornici Slovenije. "Ta zbornica me hoče uničiti zato, ker sem to razkril. Verjetno se bo z mano zgodilo isto kot z kot z Mirom Petkom," dodaja Beg.
Na zaslišanje pred parlamentarnimi preiskovalci je Pengal prišel v spremstvu zagovornika Stojana Zdolška. Ta si je med soočenjem prislužil dva opomina, saj je začel protestirati, še preden je dobil besedo, izrečeni protesti pa so bili dokaj hudi, je po seji povedal Zamernik in dodal, da so nekateri člani komisije celo menili, da bi moral kot predsednik Zdolšku izreči tudi tretji opomin in ga s tem odstraniti s seje. Zdolšek je namreč med drugim dejal, da bi se morala pred sodiščem znajti kar vsa Petkova komisija, če bo tako "maltretirala kliente". "Tudi če ne bi bilo poslanske imunitete, nam takšna izjava ne bi mogla preprečiti, da ne bi še kdaj pripravili soočenja, na katerem ljudje lažejo," je Zdolškovo izjavo komentiral Zamernik. Kdo v tem primeru laže, naj ugotovijo tožilci, je dodal na koncu.

Petkova komisija je razdeljevanju prometnih dovolilnic do sedaj namenila precej pozornosti, zadeve pa so začele dobivati nove dimenzije po zaslišanju koroškega podjetnika (lastnika podjetja Eurocity) Janka Zakeršnika, ki je pred dobrim letom glede pridobivanja dovolilnic dejal, da so se morali znajti na različne načine. Od takrat je komisija v zvezi s to problematiko pridobila še nove informacije, Zamernik pa sedaj meni, da je ta problematika tako široka, da bi morali zanjo ustanoviti posebno preiskovalno komisijo, ki ji kar nekaj časa ne bi zmanjkalo dela.
V zvezi s tem je komisija prejela tudi dopis, iz katerega je razvidno, na kakšen način bi lahko podjetje Eurocity prišlo do prometnih dovolilnic, ki jih tako kot ostali avtoprevozniki potrebuje za svoja tovorna vozila. Zamernik je sicer po zadnji seji Petkove komisije povedal, da so nekatere navedbe v dopisu tako hude, da se pred razjasnitvijo zadev komisija do njih ne želi opredeljevati, saj bi na ta način tudi začela predvolilni boj. Tako želijo pridobljene podatke preveriti, zato so dokazni sklep razširili in na zaslišanje povabili že omenjeno trojico.