
Graška naj bi pokopala predvsem njegova ideja o ponovni združitvi Telekoma in Siola, vendar v ta razlog mnogi ne verjamejo in njegov odstop povezujejo z vmešavanjem politike.
Peter Grašek je odletel, ker ni igral po navodilih države: "ko si na takem mestu, si ves čas na prepihu in moraš pač pričakovat. Jaz sem bil na to pripravljen in to jemljem zelo normalno in življenjsko," je povedal Grašek, ki od svoje vizije ponovne spojitve hčere Siola z materjo Telekomom ni odstopil.
Telekomu naj bi taka združitev po njegovih izračunih prihranila kar 5 milijard tolarjev, saj bi Siolovo internetno tehnologijo oziroma telefonijo le prevzel in nadgradil. Država pa je bila zelo proti. Še bolj pa jo je po vsej verjetnosti zmotilo Graškovo vztrajanje pri ponovnem imenovanju Mirana Krambergerja, zdaj tudi že bivšega direktorja Siola, v Telekomovo upravo.

Kaj o zamenjavi menijo politiki?
"Sam pri tej zadevi ne vidim nobene politične odločitve. Res pa je bila politična odločitev, ko je Grašek prišel na čelo Telekoma. Zato, da se od tam odmakne Marjana Podobnika, ki ga je na to mesto postavil Janez Janša v času Bajukove vlade."
Svetovno nazorski pogledi LDS so mi blizu, tako da teh dogodkov v ničemer ne povezujem s politiko, gre resnično za razhajajanje v poslovnih pogledih," zatrjuje razrešeni Grašek.
V Telekom kot krizni manager
Kot krizni manager je Grašek Telekomniziral in zmanjšal stroške. Vendar je pod njegovim vodstvom ohranil monopolni položaj, nad čemer se pritožuje predvsem konkurenca Telekomovih hčerinskih družb, Siola in Mobitela. Naše nadzorne institucije pa ne.
Podjetje je poizkušal spraviti na borzo, a do tega ni prišlo - predvsem zaradi nepreglednega sivega trga. "borza ni idealna, ampak bolj idealne rešitve še niso iznašli," meni Grašek.
Glede privatizacije družbe je prepričan, da so bila najboljša leta za privatizacijo zamujena: "imel sem priložnost videti neke cenitve, ki so bile zelo visoke. Morda, čeprav je malo verjetno, da bo do tega ranga vrednotenja še kdaj prišlo."
Telekom danes
"Mislim da je firma v odlični finančni kondiciji. Tehnološko vrhunsko postavljena, delujoča, sevda pa je na neki prelomnici," stanje v Telekomu ocnjuje njegov bivši direktor. "Z rezultati v podjetjih je tako, da se jih da na različne načine interperetirati. Nadzorni svet upravi Telekoma ni očital slabih rezultatov, ampak razhajanja glede prihodnosti," zatrjuje Golobič.
Uspešna sanacija Adrije

Grašek je po izobrazbi pravnik in je po mnenju sodelavcev trmastega svojeglavega značaja. Kariero je začel na Ljubljanski banki. V Adrio Airways ga je povabil Janez Kocjančič in leta 1993 je prevzel vodenje edinega slovenskega zračnega prevoznika.
Mnogi so takrat Adrio skoraj odpisali, saj je imela preveliko floto in 50 milijonov dolarjev izgube. Grašek se je lotil sanacije: "oddajali smo letala po celem svetu. Od Argentine, Krete, Egipta. Povsod, kjer se je dalo najti kašen posel." Hkrati so prepolovili število letal.
Ves čas se je tudi trmasto boril proti Aerodromu Ljubljana, ki jih je imel za monopoliste. Tudi zaradi dobre volje oziroma pomoči države.
Koliko odpravnine?
Sedaj je Grašek na dopustu. Svoje papirje je v Telekomu že pospravil. In kolikšna bo odpravnina? "Mislim, da je primerna mestu, na kateremu sem bil." Številke ni, predsednik nadzornega sveta pa je govoril o 24 plačah.