Pri podjetju v stečaju bo najela tudi vso opremo, ki je potrebna za obdelovanje hmeljišč, so sporočili iz Perutnine Ptuj. Slovenska vlada pa se je obvezala, da bo poleg subvencioniranja letošnje hmeljarske letine zagotovila tudi del razlike med pridelovalno ceno zelenega zlata in njegovo ceno na svetovnem trgu. Organizatorju pridelave hmelja je vlada dala tudi garancijo za več kot milijardo tolarjev potrebnih sredstev, kolikor bodo znašali stroški organiziranja pridelave hmelja v letošnjem letu.
Kot je ob podpisu pogodb o garancijah in kreditiranju letošnje hmeljarske pridelave povedal Roman Glaser, predsednik uprave in generalni direktor Perutnine Ptuj, v ptujskem podjetju niso smeli dovoliti, da bi zahtevna vlaganja v letošnjo hmeljarsko letino kakorkoli obremenjevala zahtevne razvojne faze ptujskega podjetja. Zato so po Glaserjevih besedah morali dobiti nedvomno zagotovilo, da bodo stroški, ki jih bodo imeli s pridelavo hmelja letošnjega letnika, Perutnini povrnjeni.
Vlada je Perutnino Ptuj povabila k sodelovanju, ker ima ta po njeni oceni zaradi vpetosti na eni strani v kmetijsko, na drugi pa v živilskopredelovalno vejo, izoblikovano odlično infrastrukturo. V primeru, da letos hmeljišča ne bi bila obdelana, bi bila gospodarska škoda zaradi narave pridelovanja hmelja in izpada s svetovnega trga nepopravljiva.