Zaradi ukrepov za omejevanje širjenja novega koronavirusa se trenutno šolanje izvaja na daljavo, vrtci pa so prav tako odprti le za nujne primere. Novonastalim razmeram se je prilagodil tudi projekt Pasavček, ki učitelje, vzgojitelje in starše poziva k uporabi spletnih vsebin, ki jih je AVP pripravil že v času prvega vala epidemije. Kot pravijo, so v njihovi spletni učilnici "vsebine prilagojene otrokom, vključujejo pa tudi informacije in predstavitev za starše, naloge za učence ter videogradiva".

Z omenjenim projektom AVP spodbuja k varnemu prevozu otrok, dosledni uporabi varnostnih pasov, tudi na najkrajših poteh, ter ozavešča o pravilni uporabi otroških varnostnih sedežev. Projekt se je izkazal za uspešnega, saj se je delež pripetosti s 54 odstotkov v letu 2005 v letu 2018 zvišal kar na 94 odstotkov.
Podatki po informacijah AVP kažejo, da uporaba varnostnega pasu pomembno vpliva na težo posledic prometnih nesreč. "V prvih devetih mesecih letošnjega leta je bila sicer stopnja uporabe varnostnega pasu pri umrlih voznikih osebnih avtomobilov 65-odstotna (v letu 2019 je znašala 68 odstotkov). Od skupno 26 umrlih voznikov osebnih avtomobilov jih je 17 uporabljalo varnostni pas. Pri osmih umrlih potnikih v osebnih vozilih je stopnja uporabe 75-odstotna, saj dve umrli osebi nista uporabljali varnostnega pasu."
Pri agenciji še opozarjajo, da naj vozniki zagotovijo dosledno pripenjanje vseh oseb v vozilu in poskrbijo za pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev, kar velja tudi na najkrajših poteh, saj je, kot pravi že stari rek, "varnost na prvem mestu".
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.