Milijon evrov, kolikor naj bi z naslova nagrad prejel predsednik uprave NLB Marjan Kramar, je po mnenju predsednika vlade Boruta Pahorja nerazumna vsota. Kot je dejal po srečanju s predstavniki visokega šolstva in raziskovalne dejavnosti, bo od ministra za finance Franca Križaniča na četrtkovi seji vlade zahteval, da poda informacijo v zvezi s tem. Pahor tudi ne izključuje možnosti, da bo prišlo do revizije.
Vlada bo po Pahorjevih napovedih tako zahtevala informacijo o tem, kako je nadzorni svet banke NLB določal nagrade in druge finančne instrumente za upravo v iztekajočem se mandatu.
Pahor je še pojasnil, da je v ponedeljek govoril z nekdanjim nadzornikom NLB Antonom Žuničem – ta, kot je poudaril premier, še ni član njegovega kabineta – in ga prosil za temeljito informacijo, na osnovi katere se bo odločil o nadaljnjem sodelovanju z njim.
Kramar, ki bo petletno vodenje največje slovenske banke NLB končal 31. januarja, naj bi si ob odhodu izplačal visoko nagrado, domnevno okrog milijon evrov. Žunič je eden od redkih, ki pozna Kramarjevo pogodbo z NLB, saj je bil v času prihoda Kramarja v NLB, kot že omenjeno, predsednik nadzornega sveta le-te.
Žunič zanikal, kar je prej potrdil?
Prvi mož NLB glede sporne pogodbe še vedno molči, je pa Žunič potrdil, da Kramarjeva nagrada v pogodbi ni omejena. Ko je priznal, da je prav on s Kramarjem pred štirimi leti podpisal pogodbo, je mimogrede tudi priznal, da so Kramarju s to pogodbo poleg mesečne plače - ta naj bi znašala 15.000 evrov bruto - pripadale še letne nagrade. Pa je bila višina teh nagrad omejena? "Tega zdaj trenutno ne morem komentirati, ker ta limit ni bil posebej eksplicitno določen," odgovarja Žunič.
Žunič, ki je torej Kramarju omogočil pregrešno visoke nagrade, ki si jih bo Kramar dokončno izplačal ob skorajšnjem slovesu 1. februarja, trdi, da s tem ni seznanjen.
KOMENTARJI (77)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.