Pokojninska reforma ostaja glavna prioriteta vladajoče stranke SD. Borut Pahor je danes tako znova stopil pred svojo stranko, in jo, kljub temu da nekateri razmišljajo, da je morda čas za njegovo zamenjavo, prosil: glavo gor, pokojninska reforma se zdaj zdi kot nekaj, česar ni mogoče zmagati, a tudi leta 1941, pravi Pahor, se ni zdelo nič drugače.
Da uspejo s pokojninsko reformo, obstaja majhna možnost, "toda dokler obstoji ta možnost, ne bomo popustili niti za milimeter", je odločen predsednik vlade.
''Tisto, kar loči uradnika od politika, je strast, vera v tisto, kar počne ... Ko se bomo vsi skupaj odločili, da potrebujemo novega voditelja, verjemite, da bom jaz tisti, ki bom najbolj stal za njim, ker ga bodo čakali težki časi. Do takrat pa, dokler imam kot premier in vaš predsednik neki mandat, mi pomagajte, da naredimo, kolikor je mogoče dobrega za ta narod, ki mu ta hip služimo,'' je Pahor pozval predsednike in tajnike mestnih in območnih organizacij ter občinskih odborov SD.
Čeprav bomo 5. junija glasovali o treh referendumih, pa je za Pahorja pomemben le eden, in to je pokojninska reforma. Zakon o arhivih je za SD, tako pravi Pahor, drugorazredno vprašanje. ''Glejte, če morajo ljudje povedati, da se ne strinjajo s to vlado, naj izkoristijo arhive,'' je dejal.
Če bo reforma padla, sledi interventni zakon, na katerega naj bi premier vezal zaupnico. ''Če bo padel še interventni zakon, ki gre lahko navsezadnje tudi na referendum, ne bo več samo vladne in politične krize, ampak, bog ne daj, da bomo imeli tudi sistemsko krizo,'' je še povedal Pahor.
Pahor je sicer na vprašanje sodelovanja z opozicijo odgovoril, da se je že sestal s predsednikom SLS Radovanom Žerjavom, napoveduje srečanje s predsednikom SNS Zmagom Jelinčičem, konec tega tedna pa tudi s prvakom SDS Janezom Janšo.
KOMENTARJI (209)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.