Vlada bo šla v smer dvigovanja konkurenčnosti gospodarstva, tudi če bodo sindikati temu nasprotovali, je po sestanku s predstavniki delodajalcev dejal premier Borut Pahor. Delodajalci so ga opozorili na nujnost sprememb delovne zakonodaje in drugih ukrepov za večjo konkurenčnost ter na slabše pogoje domačih bank glede na tuje.
"Tako kot sem dal besedo sindikatom, da bomo izven paketa sprejeli zakon o minimalni plači, ne glede na to, da so imeli delodajalci pripombe, sem danes dal besedo, da bomo šli v smer dvigovanja kazalcev konkurenčnosti, tudi če bodo sindikati temu nasprotovali," je v izjavi medijem po sestanku s predstavniki delodajalskih organizacij in managerjev v Ljubljani dejal Pahor.
Sestanek je bil sklican v luči priprav vlade na dokončen sprejem izhodne strategije, je dejal premier in potrdil, da bo vlada v četrtek sprejela program stabilnosti ter predloga zakona o minimalni plači in sprememb zakona o dohodnini. S tem bo vlada "tudi formalno začela implementirati ukrepe izhodne strategije, ki bo v celoti sprejeta do začetka prihodnjega meseca in jo bo vlada poslala v državni zbor", je dodal premier.
Delodajalci so Pahorja opozorili med drugim na nujnost sprememb delovne zakonodaje za uveljavljanje politike varne prožnosti, na problem likvidnosti gospodarstva in nujnost sprejetja tudi drugih ukrepov za povečanje konkurenčnosti podjetij.
Pri likvidnosti so posebej opozorili na problem slovenskih bank, ki so po besedah predsednika Združenja manager Aleksandra Svetelška na slovenskem trgu, kar se tiče pogojev za pridobitev posojil in obrestne mere, nekonkurenčne glede na tuje banke.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.