Slovenija se je s podpisom dogovora pridružila večini evropskih držav, ki z različnimi znaki na TV ekranih in tiskanih TV sporedih pomagajo staršem pri odločanju o primernosti posameznih oddaj za njihove otroke.

Predsednica Sveta RS za radiodifuzijo Sandra Bašič Hrvatin je povedala, da projekt temelji na t.i. samoregulaciji izdajateljev TV programov, kar pomeni, da se posamezni programski uredniki odločajo, kako bodo označili predvajane filme, nanizanke in druge oddaje, ki vsebujejo pornografske ali nasilne prizore. Uredniki se bodo lahko odločali med dvema znakoma: trikotnikom za programske vsebine, priporočljive za ogled otrok in mladostnikov do 15. leta starosti v prisotnosti staršev ali starejših oseb ter krogom za vsebine, ki niso primerne za ogled otrokom in mladostnikom do 15. leta starosti. "Gre za regulacijo za skupino otrok do 15. leta, kjer je potem odločitev staršev. Torej bodo starši, ko bodo videli znak, presodili, ali bodo skupaj z otrokom gledali ta film ali pa bodo rekli, da je ta film za otroka neprimeren," je še povedala Hrvatinova.

V ponedeljek, 7. julija, pa vse do konca avgusta bodo TV postaje predvajale štiri štirinajstsekundne animacije, obvestila, ki naj bi gledalce navadila na novo označevanje TV vsebin. Avtor spotov kot tudi znakov je Dušan Kastelic, ki je za vsak znak oblikoval dve animaciji z duhovito vsebino: glavni junaki so člani družine, ki ves dan preživi pred TV ekranom.

Programski direktor medijske hiše je tisti, ki bo določil, kateri filmi bodo označeni kot neprimerni. Gorazd Slak, programski direktor POP TV in Kanala A, pravi, da spoštujejo mednarodne konvencije in konvencijo o pravici otrok glede programa in oglaševanja, vendar ne morejo nadomestiti staršev pri odločanju o tem, katere vsebine so za njihove otroke primerne ali ne. Vendar so mnenja, da bodo s takimi oznakami lažje in hitreje spoznavali neprimerne vsebine.
Tudi kabelski operaterji bodo v začetku prihodnjega leta mladoletnike opozarjali na erotične in nasilne vsebine. Rok Mencej, generalni sekretar Združenja kabelskih operaterjev, je rekel, da bodo informirali svoje naročnike v okviru svojih možnosti, se pravi preko t.i. informativnih kanalov, preko kabelskih novic, računov, časopisov, revij.
Na sporne vsebine pa bi naj v prihodnje opozarjali tudi na radijskih programih.
V primeru nespoštovanja določil dogovora glede predvajanja TV vsebin, ki niso primerne za otroke in mladoletnike in v primeru pritožb glede označitve bodo o tem razpravljali podpisniki dogovora, če bo Svet za radiodifuzijo menil, da je obravnava potrebna.