Ob upoštevanju vseh ukrepov, ki so jih sprejeli na Pediatrični kliniki v Ljubljani zaradi prisotnosti legionele in psevdomonasa, je zadeva nenevarna, je danes pojasnil strokovni direktor Pediatrične klinike Rajko Kenda. Vsi otroci so na varnem, stvar pa je neprijetna in utegne trajati 14 dni, največ tri tedne, je napovedal strokovni direktor.
"Nihče si takega zapleta ne želi, ne otroci, pa tudi ne osebje, ker nam to nalaga dodatna dela in omejitve za bivanje," je dodal Kenda. Sprejeli so ukrepe, ki omogočajo samo uporabo vode iz pip, na katerih so nameščeni filtri, ostale kopalnice so zaprte in v njih umivanje z vodo ni dovoljeno. Otroci za ustno higieno uporabljajo ustekleničeno vodo in nevarnosti, da bi se kdo okužil, ni, je zagotovil novi strokovni direktor, ki je vodenje Pediatrične klinike prevzel 15. julija.
Po besedah strokovnega direktorja se zaradi oporečne vode v vodovodnem sistemu Pediatrične klinike doslej ni nihče okužil. Najbolj pa so težave z vodo prizadele dializni oddelek. Kot je povedal Kenda, so otroke zaradi očiščevanja sistema preselili na odrasli dializni oddelek v Univerzitetni klinični center (UKC) Ljubljana. Tam naj bi ostali 14 dni.
Glede kakovosti vode bodo po besedah Kende pazljivi ves čas, saj so se s podobnimi problemi srečevali tudi v stari stavbi Pediatrične klinike in so jih imeli ves čas pod kontrolo. "To ni nekaj, kar lahko odpraviš in se potem ne more več ponoviti. Tukaj bomo pazljivi ves čas," je poudaril. Glede stroškov dezinfekcije internega vodovodnega omrežja je povedal le, da stroške krije UKC Ljubljana. Kakšni so vzroki za težave z vodo ter kakšni so stroški dezinfekcije, bodo s Pediatrične klinike sporočili, ko bodo ti podatki znani.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.