Ni se še polegel prah po sredinih spektakularnih aretacijah, že je Boško Šrot pokazal zobe. Pred nekaj urami je po poročanju 24ur zoper Novo ljubljansko banko, Banko Celje, Novo kreditno banko Maribor, A banko, Gorenjsko banko in Probanko vložil tožbo. Šrot torej toži tiste banke, ki so njega in njegov Infond Holding zaradi neplačanih milijonskih kreditov razlastile.
Šrotova tožba naj bi bila vrtoglavo visoka. Zahteva vrnitev vsega zaplenjenega premoženja v Mercatorju in Pivovarni Laško, pa tudi odškodnino, saj naj bi banke njegovo premoženje prodale pod ceno. Šlo naj bi za odškodnino v višini 184 milijonov evrov.
Gospodarski minister Matej Lahovnik je jasen, prej kot kaj resnega, je Šrotova tožba maščevanje zaradi aretacije. ''Gre verjetno bolj za neko zapoznelo reakcijo na včerajšnje dogodke,'' je dejal Lahovnik.
Bavčar in Šrot na tajnem sestanku
Igor Bavčar in Boško Šrot pa sta danes poskrbela za še eno vznemirjenje. Na sedežu Maksime Holding, preko katere je Bavčar skušal prevzeti Istrabenz, sta se le dan po aretaciji sestala.
Podrobnosti skrivnostnega srečanja niso znane, a ker le iz Maksime Holding policisti zaradi napačno navedene hišne številke v nalogu niso mogli odnesti dokumentov, se že pojavljajo špekulacije, da sta jih šla Bavčar in Šrot uničiti.
Vendar policija zaradi tega po poročanju 24ur ni vznemirjena. Policisti naj bi namreč včeraj v hišnih preiskavah zaplenili natanko tiste dokumente, ki so jih še potrebovali za ovadbo. Šlo naj bi predvsem za pogodbe, ki pričajo, kako je tekla prodaja dobrih sedem odstotkov Istrabenza od Šrota do Bavčarja. Čeprav naj bi ta posel preverili tudi dacarji in celo dve reviziji, ki pa niso našli nič spornega.
'Na nalogih ni bilo napak'
Policisti, ki so bili z Bavčarjem na naslovu 41, so imeli res nalog samo za to številko. Ampak na njegovo povabilo so šli ti policisti tudi v prostore na številko 45, ki pa so jih pred tem z ustreznim nalogom že pregledali drugi policisti.
Po včerajšnjih aretacijah so se na Bavčarjeve navedbe, da je bila policijska akcija 'spacana' na hitro, o čemer naj bi pričali tudi napačni podatki na nalogih za preiskave, odzvali policisti. "Sporočamo vam, da so kriminalisti včeraj opravili hišne preiskave na tistih naslovih, ki so bili navedeni na odredbah za hišne preiskave. Prav tako so zasegli predmete in dokumentacijo samo na tistih lokacijah, ki so bile navedene v odredbah za hišne preiskave. Nikakor ne držijo nekatere navedbe posameznikov, ki očitajo policiji, da je hišno preiskavo in zasege predmetov opravila na naslovu, za katerega ni bila izdana odredba za hišno preiskavo," so sporočili.
Bavčar je opisoval dogajanje na sedežu Maksime Holding. Njegov odvetnik Aleksander Čeferin je včeraj dejal, da je bila preiskava nezakonita, kar pa so policisti zanikali. Neuradno smo izvedeli, da je imela policijska ekipa, ki je bila z Bavčarjem na naslovu 41, res nalog samo za to številko. Ampak na povabilo Bavčarja so šli ti policisti tudi v prostore s številko 45, ki pa jih je pred tem z ustreznim nalogom že pregledala druga ekipa policije. Izvedeli smo še, da s Parmove 45 niso odnesli nobene dokumentacije.
Koga vse so pridržali?
Včeraj so sicer pridržali osem oseb, ki naj bi bile vpletene v domnevno sporno prodajo 7,3 odstotka Istrabenza. Osumljenci naj bi oprali več milijonov evrov. Med pridržanimi sta bila Boško Šrot in Igor Bavčar, neuradno pa tudi Bahtijar Bajrović, Janja Jenšterle Žunič, brata Nastja in Kristjan Sušinski in Bojan Fink. "Ivanu Vizjaku ni znano, da bi bil med imeni osumljencev. Prav tako pa njemu niso zasegli nobene dokumentacije," so sporočili iz njegovega podjetja Pom-Invest.
KOMENTARJI (166)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.