Okrožni državni tožilec Jože Zevnik je v soboto v preiskovalni sobi okrožnega sodišča v Krškem zasliševal osumljenca, ki ga sumijo, da je uporabil domnevno ponarejene osebne dokumente. Policija ga je prijela, ker se je kot tujec izkazal s ponarejenimi bolgarskimi osebnimi dokumenti.
Tik zatem, ko je preiskovalni sodnik sporočil osumljencu, da je zoper njega odredil pripor, se je 38-letni tujec, domnevno državljan Srbije in Črne gore, zapodil v tožilca in začel z njim fizično obračunavati. Osumljenec je med napadom pograbil kemični svinčnik in med vpitjem, da mu bo iztaknil oči, tožilca ranil v obraz. Tožilcu je od prisotnega osebja na pomoč priskočil le preiskovalni sodnik. Dva policista sta bila, kot predvidevajo pravila, pred sobo za zaslišanje, in sta šele po klicih na pomoč obvladala napadalca.
Nemogoče prostorske razmere med zaslišanji
Generalna državna tožilka Zdenka Cerar je zgrožena ob dogodku in je na novinarski konferenci ponovno pozvala ministra za pravosodje Iva Bizjaka, naj ukrepa in zagotovi primerno varnost za tožilce pri preiskovalnih dejanjih. "Že lansko leto sem ministru za pravosodje poslala pobudo, da se varnostne razmere uredijo in da se zaslišanja ne opravljajo v majhnih sobah, kjer obdolženci skorajda sedijo na kolenih tožilca in sodnika," je povedala Cerarjeva. "Sodišče je dolžno predvideti tveganja in zagotoviti varnost. Če bi tožilci organizirali zaslišanja, bi to zagotovili." Cerarjeva predlaga, naj bodo osumljenci med zaslišanjem bodisi uklenjeni ali pa fizično ločeni od državnih tožilcev, ki so tudi sicer vedno pogosteje izpostavljeni grožnjam.

Napadeni tožilec Zevnik, ki mu centimetrsko vreznino pod očesom skriva obliž, je na novinarski konferenci o dogodku povedal, da je zaslišanje potekalo korektno, brez povišanih tonov. Šele, ko mu je sodnik velel, naj počaka zunaj in je obdolženi zapuščal prostor, je zavil proti tožilcu, ga z eno roko stisnil okoli vratu, z drugo pa mu je začel tiščati kemični svinčnik v obraz, tik pod očesom.
Vodja krškega tožilstva Robert Renier pa je od okrožnega sodišča v Krškem zahteval, naj poskrbi za razmere med zaslišanjem obdolžencev. "Zahteval sem, da se v prihodnje obdolžence, prijete na meji, o katerih ne vemo nič in katerih kriminalna preteklost ni znana, na sodišče privede vklenjene in da so vklenjeni tudi ob prisotnosti policista tudi na zaslišanjih," je dejal Renier.
Dosedanje izkušnje tudi kažejo, da gre večkrat za ljudi, ki so prek mednarodnih tiralic iskani zaradi najhujših kaznivih dejanj, včasih pa tudi za osebe s pestro kriminalno dejavnostjo, ki imajo torej močan motiv, da zakrijejo svojo identiteto.
Renier je tudi povedal, da je tožilcem do nadaljnjega prepovedal sodelovanje pri zaslišanjih, dokler bodo ta potekala v istih okoliščinah in v prostoru, kjer je prišlo do napada.