"Pomirjujoče sporočam, da Policija nikomur ne odreka informacij javnega značaja. Tudi sindikat bo lahko vpogledal oz. dobil zaprošene podatke. Podpiram prizadevanja obeh policijskih sindikatov glede varovanja kolektivnih interesov delavcev in ju pozivam k konstruktivnosti," je sporočil generalni direktor Policije Anton Olaj Policijskemu sindikatu Slovenije.
Slednji je pretekli petek na Olaja naslovil zahtevo za dostop do gradiv, ki se nanašajo na strokovni nadzor nad delom PU Ljubljana in centra za varovanje in zaščito uprave za policijske specialnosti med 14. in 17. julijem, ki je bil odrejen zaradi dogodkov med 5. in 7. julijem, ko je Policija obravnavala več prijav na škodo nekaterih poslancev državnega zbora.
Prav tako sindikat zahteva dostop do gradiv, ki se nanašajo na strokovni nadzor nad delom PU Ljubljana med 27. junijem in 5. julijem, odrejenim v zvezi z aktivnostmi in varovanjem neprijavljenega javnega shoda na Prešernovem trgu v Ljubljani 25. junija.

"Prosimo, da nam pridobitev navedenega gradiva omogočite z vpogledom ali pridobitvijo prepisa, fotokopij ali elektronskega zapisa, saj ga potrebujemo zaradi zagotavljanja sindikalnega varstva pravic članov sindikata," so zapisali v policijskem sindikatu. Dodali so, da "iz javnih objav izhaja, da je predstojnik organa na podlagi poročil navedenih nadzorov odločil o pravicah iz delovnega razmerja, tako da je trem našim članom izdal delovnopravni ukrep – opozorilo pred redno odpovedjo pogodbe o zaposlitvi".
Trije višji uslužbenci PU Ljubljana so na podlagi strokovnega nadzora prejeli opozorila pred odpovedjo zaradi kršitev pogodbe o zaposlitvi. Predsednik Sindikata policistov Slovenije Kristjan Mlekuš je za 24ur.com povedal, da gre za očiten primer političnega pritiska na Policijo ter nevaren precedens. Povedal je, da bodo zadevo preučili, da pa močno dvomijo, da je sploh zakonita.
KOMENTARJI (115)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.