Sonja Simetinger iz Šmartna pri Slovenj Gradcu je okna pri podjetju Secom Krško prvič naročila že pred sedmimi leti, pripoveduje in se, zadovoljna s storitvijo, nanje ponovno obrnila tudi lani novembra. "Prosili so, da naj damo čim več denarja v gotovini, zato sva 750 evrov z možem tudi na tak način poravnala. Po natančnejših izmerah, ki sta jih opravila merilec in direktor te firme, pa smo znesek v višini nad 10.000 evrov poravnali po tekočem računu," pravi Simentingerjeva.
A do opravljene storitve ni prišlo nikoli: po številnih klicih in prestavljenih datumih montaže sta Simetingerjeva ostala brez novih oken in skoraj enajstih tisočakov, a to še zdaleč ni edini primer.
Kot so nam odgovorili s Tržnega inšpektorata, je prijavo v povezavi z istim podjetjem do danes podalo že 30 oškodovancev, največ v zadnjih dveh mesecih, in sicer kar enaindvajset. In medtem ko je trinajst postopkov še v teku ali pa so bile nepravilnosti že odpravljene, je Tržni inšpektorat v šestih primerih izdal opozorilo, v enajstih pa že upravno odločbo; v dveh primerih so izterjavo zaradi pravnomočnosti odločb že prevzeli na FURSU.
Tudi mi smo šli po poteh podjetja Secom. Najprej v Krško, kjer smo na naslovu podjetja sprva naleteli na zaklenjena vrata, zraven pa nalepljeno obvestilo. To pravi, da podjetje Secom Krško od 12. oktobra letos ni več najemnik poslovnih prostorov na tem naslovu niti nima na tem naslovu nobenih osnovnih sredstev oziroma strojev in opreme. "Lastnik in direktor ima naslov v Domžalah, tu pa sta še zadnji telefonski številki direktorja. In še, da podjetje Secom ni lastnik teh prostorov niti proizvodne opreme," je še pisalo na obvestilu.
Direktorja smo poklicali tako na prvo kot tudi na drugo telefonsko številko, namesto direktorja pa dosegli lastnico podjetja. Šlo naj bi za njegovo hčerko, ki pa na naša vprašanja ni želela odgovarjati. Sledili smo informacijam na obvestilu in se v iskanju odgovorov zapeljali še do direktorjevega naslova v Domžalah. Čeprav je bilo v okolici hiše kar nekaj okenskih okvirjev, pa pojasnil za stiske, v katerih so se znašli mnogi, ni bilo od nikoder.
"Zgodb je mnogo, nekatere zelo žalostne. Onkološka bolnica, potem upokojenka s silno malimi prihodki in še več je takih ljudi," je komentirala Simentingerjeva. Kar 22 naj bi se jih trenutno dogovarjalo za vložitev skupinske civilne tožbe, aktivnosti podjetja pa aktivno preiskujejo tudi kriminalisti, so nam potrdili na novomeški policijski upravi.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.