Ni namen, da bi s tem dogovorom spodbujali kulturo neplačevanja računov. Gre le za enkraten dogovor, dolg bi se odpisal 100 tisočim Slovencem, ki jim že zdaj preko izvržb podjetja nimajo kaj vzeti z računa.
Večina politikov se pogosto sklicuje na uradno statistiko, da ima Slovenija še vedno manj revnih kot večina evropskih držav. Vendar to je le en zorni kot, meni Srečo Dragoš, ki je podrobno preučil Eurostatove podatke o revščini in ugotovil, da smo v Evropi med prvimi državami, ki vsako leto pridelajo največ revnih. Prehiteli smo celo Grke, ki jim ukrepe diktira zloglasna trojka.
Število ljudi, ki so odvisni od prehranskih paketov Rdečega križa se je v zadnjih letih povečalo za kar 75 odstotkov. V Evropski uniji že 123 milijonov prebivalcev živi pod pragom revščine. V Nemčiji, ki velja za eno najbogatejših držav na svetu je kar 16 milijonov revežev, toliko jih ni bilo od kar se je porušil Berlinski zid.
KOMENTARJI (173)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.