Hrvaška tiskovna agencija Hina je pojasnila, da je Bajukova lista ministrov na tajnem glasovanju dobila 45 glasov, prav toliko pa jih je bilo proti. Bajuk mora novo listo sedaj predložiti v desetih dneh. Hina je navedla Bajukovo izjavo po glasovanju, v kateri je dejal, da je pričakoval boljši izid, ob tem pa napovedal, da se bo sedaj moral posvetovati s strankami, ki ga podpirajo. Odločno je poudaril, da bo ostal v politiki, in menil, da je lista ministrov, ki jo je ponudil, zelo dobra. Slovenija po njegovih besedah potrebuje program, ki ga je predložil kot mandatar.
Hina je navedla tudi izjavo predsednika SDS Janeza Janše, ki je menil, da bi si Slovenija zaslužila novo vlado, o čemer govorijo tudi zadnja opozorila iz Bruslja. Tudi predsednik SLS+SKD Slovenske ljudske stranke Franc Zagožen je napovedal dodatna posvetovanja strank, ki podpirajo sestavo Bajukove prehodne vlade. Po poročanju Hine so ostale parlamentarne stranke, ki so vladi nasprotovale, izrazile pričakovanje, da bo Bajuk morda vrnil mandat in da se bo vladna kriza rešila s predčasnimi volitvami ali privolitvijo Janeza Drnovška, da bi DZ znova glasoval o zaupnici njegovi koalicijski vladi, ki sedaj opravlja tekoče posle. Kot je še poročala Hina, je predsednik SNS Zmago Jelinčič dejal, da sedanje razmere Sloveniji zelo škodujejo, izrazil pa je pričakovanje, da bo predsednik države Milan Kučan razpisal predčasne volitve.
Ameriška tiskovna agencija AP je pojasnila, da je novi vladi za potrditev zmanjkal en glas. Bajuk ima sedaj deset dni, da predstavi novo vlado; če bo tudi ta zavrnjena, bodo predčasne volitve verjetno potekale že poleti. Redne volitve so sicer načrtovane za oktober ali november. AP je poročala, da so poslanci glasovali po celodnevni razpravi, v kateri so se poslanci drugih strank pritoževali, da je Bajuk podelil ministrske položaje izključno svojim koalicijskim članom namesto strokovnjakom. Glasovanje po poročanju AP tudi kaže, da znatno število politikov nasprotuje Bajukovi desnosredinski koaliciji, sestavljeni iz SLS in SKD, ki ju mnogi v Sloveniji krivijo, da sta državo aprila pahnili v politično krizo. AP še dodaja, da SLS upa na večje možnosti na volitvah v koaliciji z SKD. Očitno pa želita stranki tudi vladati, pa čeprav za nekaj mesecev, saj upata, da bo to povečalo njuno priljubljenost, dodaja AP.
Nemška tiskovna agencija dpa je poročala, da je novi konservativni premier Bajuk v noči na sredo doživel svoj prvi politični poraz. Bajukov kabinet, ki ga pretežno sestavljajo vodilni politiki SLS+SKD in SDS, je na tajnem glasovanju podprlo 45 od 90 poslancev, 45 pa jih je glasovalo proti. Levi blok v parlamentu, predvsem nekdanja vladna stranka LDS, se zavzema za predčasne volitve. Bajuk, ki je bil 3. maja izvoljen za premiera s 46 glasovi podpore, je napovedal, da bo v DZ vnovič poskusil pridobiti podporo svoji listi ministrov. Na položaju tako kot sedaj ostaja vlada liberalnodemokratskega premiera Janeza Drnovška, ki pa ima omejena pooblastila. Sedanja politična kriza bi lahko negativno vplivala predvsem na program potrebnega prilagajanja evropskim normam, je poročala dpa in dodala, da si Slovenija prizadeva za vstop v Evropsko unijo v prvi skupini kandidatk za članstvo.