
(1) Direktor Uprave lahko po uradni dolžnosti ali na prošnjo obsojenca, njegovih ožjih družinskih članov, rejnika in skrbnika dovoli prekinitev prestajanja kazni. Pri prekinitvi prestajanja kazni se smiselno upoštevajo enaki razlogi kot za odložitev izvršitve kazni. Prekinitev sme trajati največ tri mesece; če je bila prekinitev dovoljena zaradi zdravljenja obsojenca, lahko traja prekinitev, dokler je potrebno zdravljenje. Prekinitev po uradni dolžnosti sme izjemoma trajati tudi več kot tri mesece. Čas prekinitve se ne všteje v prestajanje kazni.
(2) Če se med trajanjem prekinitve kazni ugotovi, da so prenehali razlogi, iz katerih je bila prekinitev dovoljena, pokliče direktor Uprave obsojenca takoj na prestajanje kazni ne glede na rok, do katerega mu je bila prekinitev dovoljena.
(3) Zoper odločbo iz tega člena je dovoljena pritožba, ki ne zadrži njene izvršitve.
(4) Prošnja za prekinitev prestajanja kazni iz istih razlogov se lahko ponovi po preteku šestih mesecev od dneva, ko je bilo odločeno o prejšnji prošnji.
Znanega televizijskega voditelja in lastnika radijske postaje Net Stojana Auerja so policisti prisilno odvedli na prestajanje zaporne kazni. Predstavnik za stike z javnostjo na mariborski policijski upravi Franc Virtič je za 24ur.com povedal, da je Okrožno sodišče v Mariboru res izdalo odredbo za prisilno privedbo ene osebe, vendar o imenih ni želel govoriti. Mariborski policisti so privedbo izvedli, zapornik pa je že v Zavodu za prestajanje kazni Maribor, je pridal.
Iz Okrožnega sodišča v Mariboru pa so sporočili, da so 20. februarja izdali odredbo za prisilno privedbo Stojana Auerja, 23. februarja pa so jo izvedli mariborski policisti. Prekinitev prestajanja kazni zapora je po določilih Zakona o izvrševanju kazenskih sankcij mogoča, če so izpolnjeni pogoji iz 82. člena navedenega zakona, so še sporočili.
Auerja je Okrožno sodišče v Mariboru obsodilo na enoletno zaporno kazen, ker je leta 1996 utajil davke v višini 25 milijonov slovenskih tolarjev. Sodba je postala pravnomočna septembra lani, ko jo je potrdilo višje sodišče. Auer je zaprosil za preložitev kazni, vendar mu sodišče ni ugodilo. Obenem so podporniki Stojana Auerja začeli zbirati podpise za njegovo pomilostitev, ki naj bi jih poslali predsedniku države Janezu Drnovšku. Na uradu predsednika so za 24ur.com povedali, da do danes niso prejeli še nobene prošnje za pomilostitev nekoč zelo priljubljenega voditelja.
Auer se brani
Auer je pred časom v svoj zagovor razložil, da so mu leta 1995, ko je njegova oddaja Poglej in zadeni gostovala na nacionalni televiziji, tam dejali, da mora zaradi previsokih stroškov selitve osebja in reportažnih vozil v Maribor oddajo preseliti v Ljubljano ali pa sam najeti svojo tehniko. Odločil se je za slednje, pri čemer je ostal brez šolanega osebja, zaradi česar je moral sam poskrbeti za izobraževanje.

V letu 1996 naj bi tako davčnim organom med drugim priložil tudi račun v višini 60 milijonov tolarjev, plačan pri nekem nemškem hotelu, v katerega je vštet celoten aranžma izobraževanja, vključno z najemom reportažnega vozila. Sodišče je po Auerjevih besedah ta račun zavrnilo z obrazložitvijo, da je to previsoka cena, pri tem pa - tako Auer - verodostojnosti in resničnosti računa sploh ni šlo preverjat.
Hkrati je po Auerjevih besedah sodišče zavrnilo vse dokaze in pričanja obrambe, oprlo pa naj bi se na neverodostojno pričo, nekdanjega natakarja v hotelu, ki je medtem postal direktor in je zanikal, da bi takšen račun kadar koli izdali. Auer naj bi sicer že pred petimi leti poravnal davčne obveznosti z obrestmi, za kar je odštel 35,5 milijona tolarjev.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.