"Iz tega stanovanja se moramo izseliti, ker pride sem živeti sin od najemodajalca. Tudi v aneksu piše, da možnosti podaljšanja najemne pogodbe ni," pripoveduje obupana mama.
Vse, kar imata, sta začela pospravljati v škatle, saj morata čez teden dni z otrokom zapustiti stanovanje, v katerem sta bivala štiri leta. Kam bosta šla, ne ve, nam v joku razlaga mama, ki je zaradi otroka želela ostati anonimna. Čeprav je zaposlena in ima redne prihodke, v svoji občini ne najde stanovanja, ki bi si ga lahko privoščila: "Obrnila sem se na župana in na center za socialno delo, cenzus za subvencionirano stanovanje presegam zaradi svojih nadur." Kot pojasni, brez nadur pride na 950 evrov, z nadurami pa je to prišlo na skoraj 1200, zato je cenzus presegla.
Ena izmed rešitev bi bilo neprofitno stanovanje, ki pa jih, kot so nam z občine Vrhnika povedali, ni dovolj za vse, ki bi jih potrebovali: "Ne želim, da mi nekdo kaj podari, jaz potrebujem samo nepremičnino, v kateri sva lahko midva z otrokom, jaz nisem zahtevala ničesar, samo toliko, da premostim trenutno stisko."
Vsa vrata, na katera je potrkala, so za njo in otroka, pravi, ostala zaprta: "Ne vem, ali naj dam odpoved v službi, pa sem na socialni in imam pravico za vse, pa ima otrok zastonj in malico in šolnino, pa bom imela pravico za neprofitno ali za kakšno drugo stanovanje, se pravi, vso pomoč bom takrat dobila."
Zaradi otroka se trudi ostati močna, a ni lahko. Če strehe nad glavo ne bo našla, bosta morala s sinom, kot so ji povedali na CSD, začasno v materinski dom. A kot poudarja, ne doživlja nasilja v družini in ne želi otroka izpostavljati tako hudemu pritisku. Zato srčno upa, da se bo le našel kdo, ki mu ne otrok ne mama samohranilka ne bi predstavljala težave pri oddaji stanovanja.
KOMENTARJI (161)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.