Prvi predobravnavni narok je sicer potekal že julija lani, a se obtoženi o krivdi takrat ni izrekel, saj je njegova obramba predlagala izločitev več dokazov, češ da so bili pridobljeni nezakonito.
Sodnik Marko Justin, ki ga je v petek zamenjal Bernard Tajnšek, je po poročanju medijev izločil le izpoved obtoženčevega očeta na policiji, saj ni bil poučen, da mu kot očetu takratnega osumljenca ni treba pričati. Ker je Justin ugodil enemu od predlogov obrambe, se je nato moral izločiti.

Tožilstvo Gorenjcu očita, da je 5. marca lani zadušil svojo 36-letno ženo, po dejanju pa se je sam javil Policiji v Trebnjem. Policisti so odšli na naslov v okolici Grosupljega, kjer so jo našli mrtvo. Policija ga pred tem še ni obravnavala, a mediji so po dogodku objavili pismo mame žrtve, v katerem je navedla, da je storilec njeno hčer več let maltretiral.
Kot je že julija v predstavitvi obtožnice dejala tožilka, je Gorenjc ženo umoril iz nizkotnih vzgibov, ker ga je hotela zapustiti in je že poiskala pravno pomoč. Kot v obtožnici opisuje tožilka Ana Kirm, je soprogo zadavil s trakom kopalnega plašča, in to med tem, ko je bila v sosednjem prostoru dveletna hči. Kaznivo dejanje uboja je tožilstvo po končani sodni preiskavi prekvalificiralo v umor.
Glavna obravnava bo predvidoma stekla 7. marca pred petčlanskim senatom, ki mu bo predsedoval Tajnšek.
Kot navajajo mediji, je tožilka v petek v sodni spis vložila tudi elektronsko sporočilo, ki ga je izročila mati umrle soproge. Gre za sporočilo, v katerem žrtev sestri sporoča, da se želi od moža ločiti, in jo prosi, naj ga prepošlje sodelavcu, ministru za javno upravo Boštjanu Koritniku. Zato je tožilka predlagala, da v obravnavi zaslišijo tudi njega.
KOMENTARJI (31)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.