Kot je za STA povedal vodja projekta protitočne obrambe pri Letalskemu centru Maribor Darko Kralj, upajo, da je selitev protitočne obrambe v Cerkvenjak res le začasna, saj imajo zaradi tega nekaj dodatnih logističnih težav in stroškov. Kljub temu naj bi bila obramba pred točo v tem delu države zagotovljena. "Potrudili se bomo, da bomo ljudi ubranili pred točo, kolikor je to v naši moči," je dejal.
Letos je morala njihova posadka zaradi nestanovitnih vremenskih razmer posredovati že dvakrat pogosteje kot v istem obdobju lani. Med zahtevnejšimi je bila akcija v neurju, ki je na začetku meseca pustošilo na Ptuju, kjer pa so imeli veliko težav zaradi močnega vetra, zato škode niso mogli preprečiti. "Smo pa letos rešili kar nekaj posameznih neviht, kjer zato ni bilo toče," je povedal Kralj. V prihodnje pričakuje, da bodo imeli še več dela. "Vreme se spreminja in vedno bolj ekstremni so ti pojavi," je ocenil.
Ustavljena oziroma preseljena tudi šolanje pilotov in servis zračnih plovil
Letalski center Maribor, ki na mariborskem letališču deluje že 90 let in velja za največji letalski center v Sloveniji, med drugim izvaja šolanje pilotov in servis zračnih plovil, ki sta zaradi zaprtja mariborskega letališča prav tako začasno ustavljena ali preseljena na druge lokacije.
Po drugi strani ima ekipa nujne medicinske pomoči še vedno dostop do helikopterja na mariborskem letališču, je potrdil vodja mariborskega centra za nujno medicinsko pomoč in reševalne prevoze Štefan Mally iz Zdravstvenega doma dr. Adolfa Drolca Maribor. Kot je dejal, za gorivo skrbi Logistika Slovenske vojske.
KOMENTARJI (27)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.