
Skupina štirih zanesenjakov se je ponoči odpravila iz doline proti Triglavu, nekaj ur pozneje pa je, pripravljena na delo, tudi že stala na samem vrhu. Med njimi je bil tudi znan rekorder s 661-imi vzponi na Triglav Franjo Potočnik. Potočnik je povedal, da imajo kot ljubitelji Triglava že eno leto ustanovljen klub in da so pripravljeni z dobro voljo tudi kaj narediti. Jože Kumer pravi, da so se enostavno odločili, vzeli dopust in upajo, da bodo uspeli narediti najbolj važna sanacijska dela okrog stolpa.

In tako se je, medtem ko so začeli na vrh prihajati prvi obiskovalci, omenjena četverica lotila del. Janko Rekar, oskrbnik Doma na Kredarici, je dejal, da bodo utrdil temelje, napeli "zajle", sam stolp je precej spodkopan, saj marsikateri od planincev vzame za spomin kakšen kamenček, tako da nastajajo luknje in te luknje bodo zabetonirali. Zvone Frantar še dodaja, da se na stolpu pojavlja vse več nalepk, ki jih je potrebno očistiti.
Material, približno tono peska, cementa in vode, je s Kredarice na vrh pripeljal helikopter. Prevoz in material bo plačalo Planinsko društvo Ljubljana matica, ki naj bi za to odštelo okrog 300.000 tolarjev.

Sicer pa država še vedno ni določila koncesionarja tako za njegovo upravljanje kot za upravljanje samega vrha Triglava. Za to si prizadevata dva: Planinska zveza Slovenije in pa Planinsko društvo Ljubljana matica. Kateremu od njiju bo uspelo, bo znano, potem ko se bodo bohinjska, bovška in kranjskogorska občina dogovorile, katera bo lastnica vrha Triglava.