Tako bodo dijaki na neposreden, živ in zanimiv način spoznavali neizčrpnost in raznolikost možnosti, ob katerih pa človek ne samo izbira med že obstoječimi, temveč lahko s svojo ustvarjalnostjo oblikuje tudi nove.
Na Plečnikovo nedeljo, 23. januarja, se bo ob 17. uri v avli Jožeta Plečnika na gimnaziji, zgrajeni po njegovih načrtih, začela prireditev, na kateri bo ljubljanska županja Vika Potočnik odkrila Plečnikov kip, delo Mirsada Begiča. Zatem se bodo predstavili slikar Bojan Gorenec, arhitekt Jurij Kobe, onkologinja Metka Klevišar, kipar Matjaž Počivavšek ter pesnica in prevajalka Irena Zorko Novak. Ob tej priložnosti bodo v gimnazijski avli pripravili še razstavo z naslovom Srečanja, ki bo odprta do 18. februarja.
Odkrivanje Plečnikove osebnosti, življenja in dela je doseglo vrh z veliko pregledno razstavo v pariškem kulturnem centru Georges Pompidou spomladi leta 1986. Tedanji direktor centra Francois Burkhardt je Plečnika označil za nemara najbolj nadrjenega učenca Otta Wagnerja. Dve Plečnikovi zgradbi, Zacherlovo hišo na Dunaju in Univerzitetno knjižnico v Ljubljani, pa je prištel med ''najpomembnejši deli modernega gibanja v arhitekturi''.