Med drugim dokument, v katerem so se osredotočili na to, kako skrajšati čakalne vrste in izboljšati uspešnost zdravljenja, predvideva okrepitev družinskih ambulant, v vsako delovno skupino naj bi bila torej čez dve leti polno vključena še diplomirana medicinska sestra.
Med najbolj radikalnimi je zagotovo predlog o reorganizaciji urgentne službe, v kateri bi sodelovali vsi zdravniki z licenco v regiji, torej tudi zasebniki, koncesionarji. To naj bi najprej skušali pilotno izpeljati v severnoprimorski regiji. Ob čemer, kot izpostavlja vodja strateškega sveta dr. Erik Brecelj, računajo na pomoč in sodelovanje tamkajšnjih županov. Kot kaže, si bodo prizadevali tudi, da bi nagrajevali "nadpovprečen" zdravstveni kader, ki dela bolje od drugih.
Prav tako sta predlagana ukinitev napotnice zelo hitro, ostale bi torej samo še tri, nujno, hitro in redno. Načrtujejo tudi nekakšno platformo za samotriažo pacientov, s pomočjo katere bi pacient bojda sam preveril, ali je obisk na urgenci sploh potreben.
Načrtujejo, da bi bili pacienti o terminu pri zdravniku 3 dni prej obveščeni s SMS sporočilom, ki bi ga morali predhodno potrditi. Preučili naj bi tudi možnost vzpostavitve cepilnih mest v lekarnah, kjer bi se lahko izvajalo cepljenje proti sezonski gripi.
KOMENTARJI (194)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.