
Na celjskem okrožnem sodišču se je z zaslišanjem cenilca gradbene stroke Petra Črtomirja Gorjanca in prič nadaljevalo sojenje celjskemu županu Bojanu Šrotu in nekdanji direktorici Zavoda za planiranje in izgradnjo Celje Moniki Sečnik. Obema tožilec očita kaznivo dejanje malomarnega in nevestnega dela ob prodaji kina Dom.
Omenjeni kino so namreč Nepremičnine Celje, ki so v 100-odstotni lasti celjske občine, za 83.458 evrov prodale podjetju Eurocomp, to pa je kino prodalo nazaj občini za 262.894 evrov, s čimer naj bi bila celjska občina oškodovana za 179.435 evrov.
Cenilec Jože Založnik je vrednost omenjenega kina ocenil na 283.758 evrov, drugi cenilec Drago Skubic na 317.142 evrov, Gorjanc, ki ga je imenovalo sodišče, pa na 83.458 evrov. Kot je povedal na obravnavi, je pri svoji cenitvi upošteval tržno metodo, ki je po zakonu o nepremičninskem posredovanju edina veljavna, Založnik in Skubic pa sta izhajala iz administrativne metode. Dodal je, da pri cenilcih pogosto prihaja do različnih ocen, "ker se nekateri prodajajo, prostituirajo, nekateri pa ne".
Župana Šrota je zanimalo, ali morda Gorjanc ve, za koliko denarja je celjska občina prodala zemljišče Mercatorju ali Leclercu. Cenilec mu je odgovoril, da to nima nobene zveze s kinom Dom in da je dobro znano, da so bila trgovska podjetja pripravljena preplačati zemljišče, samo da so lahko odprla svojo trgovino.
Sodišče je zaslišalo tudi direktorja nepremičninskega podjetja Eurocomp Aleksandra Jančarja. Dejal je, da so manjši in manj vreden del objekta kino Dom kupili na podlagi javnega razpisa, preostali del pa so pozneje kupili od Tuša. Po njegovih besedah so celotno stavbo občini prodali šele po tem, ko so postali njeni lastniki. Poudaril je še, da ob nakupu stavbe ni vedel, da bo občina pripravljena zgradbo odkupiti.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.