Začasna vodja NSi, evropska poslanka Ljudmila Novak je pred začetkom klavzure stranke dejala, da se ne bodo pogovarjali o imenih kandidatov za novega predsednika, ampak želijo le razjasniti, kakšne lastnosti naj ima prihodnji vodja.
Po besedah Novakove želijo tudi analizirati položaj "in se iz tega tudi kaj naučiti za prihodnost". Termin za izredni kongres, ki naj bi bil, kot je znano, predvidoma še letos, pa bodo določili na naslednji klavzuri.
Novakova je poudarila, da "vzrok za neuspeh gotovo ni samo eden, jih je več in to želimo čim bolj objektivno pogledati tudi s pomočjo zunanjih sodelavcev." Dodala je, da je gotovo tudi v njihovi stranki "nekaj takšnih imen oz. ljudi, ki so sposobni voditi stranko".
Franc Vovk je sicer klavzuro ocenil kot "nujno potrebno". "Rezultat volitev je katastrofa in jaz si od današnjega pogovora res obetam nekaj pozitivnega," je dodal.
Glede kandidature je povedal, da o tem še ni odločen, je pa pripravljen "aktivno sodelovati pri načrtovanju prihodnosti stranke". Vovk je prepričan tudi, "da položaj stranke niti slučajno ni tak, da bi lahko bilo več kandidatov", ampak je potrebno dobiti "nekoga, ki bo sprejemljiv za veliko večino in ki bo pripravljen peljati stranko naprej na drugačen način".
Ministrica za visoko šolstvo Mojca Kucler Dolinar je na vprašanje, ali razmišlja o kandidaturi za predsednico NSi, odgovorila, da "bo čas za izjave po tem našem skupnem pogovoru", evropski poslanec Lojze Peterle pred klavzuro ni želel dajati izjav, nekdanji predsednik stranke in finančni minister Andrej Bajuk pa se kljub povabilu klavzure ni udeležil.
Finančne težave
KOMENTARJI (39)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.