Muhamed Begič, nekdanji delovodnja v GPG, je grosupeljskemu podjetju podaril 35 let življenja. Manj kot dva meseca pred stečajem ga je GPG prezaposlil v drugo družbo za sedem mesecev. Begič je moral v drugo podjetje, saj zakon določa: "Če delavec odkloni prehod in dejansko opravljanje dela pri delodajalcu prevzemniku, mu lahko delodajalec prenosnik izredno odpove pogodbo o zaposlitvi."
Po tistem obdobju bi se moral vrniti. A ker je GPG šel v stečaj, se ni mogel. Tako kot vsi je tudi on prijavil terjatve, nato pa presenečeno ugotovil, da jih stečajna upraviteljica Melita Butara – znana tudi iz afere Prijatelji v stečaju – ne prizna.
Begiču pripada 23 tisoč evrov odpravnine, kar priznava tudi prvi kadrovnik GPG. "Mislim, da mu odpravnina pripada. Ker je bil začasno prerazporejen, ne po svoji volji, ampak na zahtevo delodajalca," pove Tilen Erjavec, nekdanji svetovalec za kadre v GPG.
V posmeh Begiču je ravnanje Butare, ki mu je namesto 23 tisoč evrov priznala 911 evrov. Še bolj zanimivo pa je dejstvo, da je Butara priznala vse terjatve Dolamičevi finančnici Aniti Mikuž in tehničnemu direktorju Robertu Štruklju, čeprav ju je takoj po stečaju zaposlila. Torej sta našla delodajalca, tako kot Begič.
Na vprašanje, ali gre za dvojna merila, Erjavec odgovarja: "Ne vem, to vprašajte stečajno upraviteljico. Jaz za kaj takega ne vidim razloga, sploh ne po nekem načelu pravičnosti in po nekih etičnih standardih."
Butara pred mediji ponovno molči. Zaradi strahu pred posledicami pa v javnost ni želel niti drugi oškodovani.
KOMENTARJI (72)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.