V podjetju Energetika so tožbe vložili zaradi zavajajočih poročil banke in revizorske hiše o poslovanju SIB v letu 2000. Na podlagi teh poročil, ki so prikazovala uspešno poslovanje SIB se je namreč Energetika leta 2001 odločila za nakup 80 odstotkov te banke in zanje plačala skoraj tri milijarde tolarjev. Kasneje pa se je izkazalo, da je bila SIB v precej slabšem stanju kot so prikazovala poročila, ko je v začetku maja Energetika svoj delež v SIB prodala Novi Ljubljanski banki (NLB) je zanj iztržila le še dobrih 404 milijone tolarjev.
Da sta Klemenčič in Petrič slabo vodila banko, so se strinjali tudi delničarji SIB na letošnji julijski skupščini, zato jima niso podelili razrešnice. Tudi dve kazenski ovadbi, ki jih je v zvezi z afero SIB julija podalo tožilstvo, naj bi se nanašali ravno na Klemenčiča in Petriča.
V poročilu državnemu zboru pa je tožilstvo zapisalo, da je Klemenčič, sodeč po dosedanjih ugotovitvah, s prodajo delnic SIB zaslužil skoraj 7 milijonov tolarjev, pri tem pa naj bi šlo za zlorabo notranjih informacij.
Slovenski inštitut za revizijo pa preverja delo revizorske hiše Iteo Abeceda, in sicer predvsem zaradi revizije računovodskih izkazov SIB od leta 1998 do 2001.
Energetika je že julija vložila tudi odškodninski tožbi zoper svojega nekdanjega prokurista Igorja Pogačarja in borznoposredniško hišo Publikum.