Norveška bo v skladu s sporazumom o širitvi Evropskega gospodarskega prostora (EEA) novim članicam EU prispevala sredstva za izenačevanje razvoja v novih članicah, do katerih bo upravičena tudi Slovenija. Drnovšek se je zahvalil za pobudo in menil, da bodo projekti, ki bodo potekali v tem okviru, dodaten vzvod za krepitev sodelovanja med državama. Sogovornika sta poudarila pomen multilateralne ureditve, predvsem za manjše države. Strinjala pa sta se tudi glede vprašanja prihodnje vloge OZN, ki po njunem mnenju mora ohraniti osrednjo vlogo v mednarodnem sistemu.
Norveški gost je Drnovšku čestital še za napredek Slovenije, ko ji je v kratkem času uspelo izpolniti vse pogoje za članstvo v EU in zvezi NATO. Na vprašanje slovenskega predsednika o perspektivi Norveške glede vključevanja v EU je Bondevik povedal, da bo najverjetneje prišlo do novega referenduma, na katerem se bodo Norvežani ponovno odločali o članstvu. Dejal je, da bo tudi od izkušenj, ki jih bodo imele v EU nove članice, predvsem manjše države, odvisno, kako se bodo Norvežani odločili na referendumu.
Drnovšek in Bondevik sta govorila tudi o razmerah v JV Evropi. Po besedah slovenskega predsednika so razmere še vedno negotove, za dolgotrajno stabilizacijo in razvoj regije pa je potrebna aktivna vloga in prisotnost mednarodne skupnosti. Predsednik norveške vlade se je s tem strinjal in dejal, da Norveška regiji tradicionalno namenja posebno pozornost in je v njej tudi že prisotna. Kot je še menil, ima Slovenija lahko pomembno vlogo pri razvoju regije.