Zavodi na območjih s slabšo hidrološko napovedjo ostajajo v pripravljenosti in stalnem stiku z ministrstvom za solidarno prihodnost, so sporočili z ministrstva, ki je ob poplavah vzpostavilo sistem urgentnega posredovanja v socialno-varstvenih zavodih. "Aktualne poplave so prizadele večji del države, včeraj je bil aktiviran državni načrt zaščite in reševanja ob poplavah."
O poplavljenih poslopjih so poročali iz domov starejših v Mengšu, Trzinu, Medvodah, Kranju, v Centru slepih in slabovidnih Škofja Loka. Poplavilo je delavnico VDC INCE v Mostah, prostore VDC Jesenice in VDC Saša v Mozirju. Kljub odstopu mavčnih plošč s stropa v CUDV Radovljiva, ni bil poškodovan nihče od stanovalk in stanovalcev. O težavah s preskrbo s pitno vodo in električno energijo pa so poročali iz prevaljskega Doma Na Fari. "Na srečo tudi posavski in belokranjski domovi kljub slabši hidrološki napovedi za jugovzhodni del države za zdaj ne poročajo o poplavni ogroženosti," poročajo iz Ministrstva za solidarno prihodnost.
Razmere se zdaj normalizirajo. Infrastruktura je poškodovana v mozirskem VDC Saša in CUDV Radovljica, a so storitve kljub temu v večini dostopne, kadrovska popolnitev pa je ob odprtih cestnih povezavah večinoma zagotovljena.
Oglasili so se tudi z ministrstva, ki jim je uspelo navezati stik z županjo občine Črna na Koroškem Romano Lesjak. Ta poroča, da 30 stanovalk in stanovalcev Centra za usposabljanje, delo in varnost Črna na Koroškem, kljub izrednim razmeram ni v življenjski nevarnosti. Po znanih podatkih se do Črne prebija tudi Slovenska vojska, center pa sodeluje z lokalnimi gasilskimi enotami in elektro službo.
Komunikacija s prizadetimi ustanovami bo potekala dokler bo potrebno, miri ministrstvo. Ta že sodeluje s pristojnimi službami za pomoč in posredovanje, jedro dela pa ostajajo zagotovitev uporabnosti poškodovanih prostorov za čimprejšnjo vrnitev v ustaljeni delovni proces v institucijah socialnega varstva, ocena stanja po povodnji ter posledično oblikovanje ukrepov za pomoč in obnovo v prizadetih institucijah.