
Ideali narodnoosvobodilnega gibanja med drugo svetovno vojno predstavljajo tudi korenine uspešnega razvoja Slovenije, je na tradicionalnem srečanju na Graški gori povedal obrambni minister Karl Erjavec.

Odpor proti okupatorju po njegovem mnenju predstavlja najčistejše dejanje, ki ga premore le tisti, ki zares ljubi svojo domovino. Prireditev je sicer srečanje borcev NOB, planincev, veteranov vojne za Slovenijo in drugih pohodnikov po poti XIV. divizije in po Šaleški planinski poti.
Spominske slovesnosti ob 60. obletnici konca druge svetovne vojne se počasi bližajo koncu, in medtem ko so države zmagovite protifašistične koalicije pospravile vojno preteklost v arhive, "vroča politična jesen" v Sloveniji prinaša nadaljevanje obravnave t.i. vojnih zakonov, je povedal minister. Omenjeni zakoni "naj bi dali končen odgovor, kdo je bil s kom in kdo ni bil ter zakaj je bil tam, kjer je bil", je dejal Erjavec.
Graška gora je bila med najpomembnejšimi območji na Štajerskem, kjer so se med NOB zadrževale in bojevale partizanske enote, je zapisano na spletni strani velenjske občine. Na Graški gori so se namreč se pogosto zbirali in našli zatočišče prvi partizani Šaleške in Mislinjske doline.