Med neurjem policisti priporočajo posebej previdno vožnjo. Vozniki naj hitrost svoje vožnje prilagodijo razmeram in se izključijo iz prometa na prvem primernem mestu, kot sta počivališče ali izvoz.
Nekateri vozniki ob neurju na avtocesti svoja vozila še vedno ustavljajo v predorih, na odstavnih pasovih, obračajo ali izstopajo iz vozila, s tem pa ogrožajo tako sebe kot tudi druge udeležence v prometu, poudarjajo na Generalni policijski upravi. Opozarjajo, da voznik lahko svoje vozilo ustavi na parkirnih prostorih počivališč, nikakor pa ne na odstavnih pasovih ali celo na vozišču.
Ko je promet gostejši, se pogosto zgodi, da vozilo, ki prehiteva vozilo pred sabo, vozi z manjšo hitrostjo od dovoljene, navajajo policisti. Vozniki, ki vozijo za takšnim vozilom, naj bodo strpni in pazijo na ustrezno varnostno razdaljo. Uporaba zvočnih in svetlobnih signalov pa je dovoljena le, kadar je ogrožen voznik sam ali kdo drug.
Motoristi, pozor!
Motoriste opozarjajo, da so vozne razmere v tem času večkrat nepredvidljive. Upoštevajo naj, da močan dež, nalivi in toča na vozišče nanesejo pesek, vejevje, listje in podobne naplavine, ki z vozišča navadno niso takoj odstranjene. Temu ustrezno naj zato prilagodijo način in hitrost svoje vožnje.
Sicer pa je zmotno prepričanje nekaterih voznikov, da lahko v lepem vremenu vozijo hitreje. Če so bili pozimi in še spomladi bolj previdni in pozorni zaradi snega, poledice in megle, dobijo v lepem vremenu in na suhih cestah lažen občutek varnosti, zato vozijo hitreje in bolj agresivno.
Vsem udeležencem v cestnem prometu policija zato svetuje, da prilagodijo hitrost svoje vožnje ne le veljavnim omejitvam, temveč tudi svojemu vozniškemu znanju in izkušnjam ter lastnostim in stanju ceste.
KOMENTARJI (62)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.