Včeraj je bila na vrhovnem državnem tožilstvu novinarska konferenca, na kateri je vodstvo z Barbaro Brezigar na čelu odgovorilo na aktualna vprašanja, ki so se pojavila v javnosti ob robu zadeve Patria. "Ker v javnosti kljub temu še vedno krožijo ugibanja o domnevnih pritiskih name kot tožilko, ki vodi zadevo, in o moji neudeležbi na včerajšnji novinarski konferenci, želim pojasniti nekaj dejstev,'' je v sporočilu za javnost zapisala višja državna tožilka Branka Zobec Hrastar.
Generalna državna tožilka Barbara Brezigar jo je včeraj obvestila o novinarski konferenci in želela tudi njeno udeležbo. Ni ji ustregla ''zaradi vnaprej načrtovanega dela in ker v predkazenskem postopku javnosti o vsebini predkazenskega postopka, ki ga v konkretni zadevi tudi edina na tožilstvu v resnici poznam, iz razlogov strokovnosti in profesionalnosti ne obveščamo''. Tožilka zagotavlja, da nanjo ''ne pritiska nihče iz državnega tožilstva, zato tovrstna namigovanja zanikam. Je pa res, da smo tožilci že zaradi narave dela pogosto izpostavljeni različnim pritiskom javnosti.''
Kot je znano, je Brezigarjeva včeraj sklicala novinarsko konferenco, na kateri je priznala, da je spomladi 2008 na mobilni telefon prejela SMS-sporočilo z Njavrovim podpisom, ''ki pa ni imel nobene veze s Patrio''. Obenem pa jo je policijo obtožila nestrokovnosti, ''saj so kriminalisti v preiskavi afere Patria zahtevali podatke o njeni službeni telefonski številki, nato pa z njo niso opravili razgovora''. Ker pa je informacija o njeni komunikaciji z Darkom Njavrom prišla v javnost, zdaj sklepa, da gre za načrtno diskreditacijo tožilstva. Policija očitke zavrača. Da zoper Brezigarjevo niso izvajali prikritih preiskovalnih ukrepov, je ugotovila tudi parlamentarna komisija, ki je preverjala zakonitost nadzora v zadevi Patria.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.